Kars Sevgi Evi çocukları buz pateni öğreniyor | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Kars Sevgi Evi çocukları buz pateni öğreniyor

12 Şubat 2018, Pazartesi 05:59:59 Kaydet Paylaş
Kars Sevgi Evi çocukları buz pateni öğreniyor

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığının ortak yürüttüğü Buzda Yeşeren Hayatlar adlı proje kapsamında Kars Sevgi Evi çocukları ve Yabancı uyruklu çocuklar buzda paten yapmayı öğreniyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığının ortak yürüttüğü Buzda Yeşeren Hayatlar adlı proje kapsamında Kars, Erzurum, Erzincan, Ağrı, Bingöl, Muş, Artvin ve Tunceli şehirlerinden gelen Sevgi Evi çocukları ve Yabancı uyruklu çocuklar buzda paten yapmayı öğreniyor.

3 yıldır devam eden proje okullar bitene kadar her hafta sonu 150 öğrenci ile antrenör eşliğinde yapılıyor.

Buzda Yeşeren Hayatlar Proje Koordinatörü Yusuf Tosunoğlu, “Buraya 7 il davet ettik şuan bu hafta sonu Erzincan ve Bingöl’den gelen çocuklar var yaklaşık olarak burada 30 ila 35 arasında çocuğa eğitim veriyoruz öğle yemeği ile başlayan programımız buz pateni eğitimiyle devam ediyor daha sonra memleketlerine uğurluyoruz’’ diye konuştu.

Erzincan Çocuk Destek Merkezi görevlisi Sevil Sazçalan ise “Yaklaşık 3 yıldır Buzda Yeşeren Hayatlar projesi kapsamında Erzurum’a geliyoruz. Kız yurdu ile başlamıştık şimdi yabancı uyruklu çocuklarla geldik diğer illerle birlikte burada buluşuyoruz zevkli güzel dakikalar geçiriyoruz burada” diye konuştu.

Proje kapsamında paten yapan çocuklar ise Erzurum’da olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdiler.

( H.H.A.) KARS/GÖKÇE Ö.
Bu Haberin Manşeti :

Kars Sevgi Evi çocukları buz pateni öğreniyor
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 323
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler