Son Dakika Haberler

KARS SİYASET GAZETESİNDEN ” SATILIK KADRO ” İDDİASI

KARS SİYASET GAZETESİNDEN ” SATILIK KADRO ” İDDİASI
Okunma : 181 views Yorum Yap

HABER: ÇETİN KELEŞ

Son zamanlarda bazı kurumlarına alınacak personellerin tespit edilmesi yada bu tür prsonel alımı sağlayacak olan kurumlara ücret karşılığı personel alınmasında A.K isimli bir şahsın etkin rol oynadığı iddiası kulaktan kulağa şehri sarmış durumda.

İddiaya göre iktidar kademesinde hısım – akrabalık yada beşeri münasebeteleri ile hatır sahibi olan A.K. isimli kişi il, ilçe ve köylerden alımlar için başvuru yapacak kişilerden ‘işe yerleştirilmesinin sağlanmasından bahisle belli bir ücret talep ediyor. Talep neticesi ile ilgili paylaşılan bilgiler kısıtlı iken, bu sayede işe başlatılmış olanlar referans gösterilerek talep edilen miktarın ödenmesi sağlanıyor.

İddia edilen durum hiçbir şaibeye zemin yaratmaksızın gerçekleşen belirlemeler, vasıf-beceri ve yeterliliği sayesinde işe başlamaya hak kazanmış olan kişi ve hiçbir torpile biat etmeyen yetkilileri zan altında bırakıp, belki de son derece adil ve büyük bir titizlikle sağlanan kontroller çerçevesinde gerçekleştirilen seçme sistemine de şaibe düşürüyor. İl, İlçe ve hatta köylerde bile hemen herkesin malumu haline gelmiş olan A.K. isimli şahsın personel yerleştirme hususunda ücret karşılığı ‘işe girme ‘ taleplerinin olumlu sonuçlandırdığı iddiası bazı kişileri ekonomik yetersizliklerinden dolayı sözkonusu miktarı karşılamak için menkul veya gayrımenkullerinin satışı ile bahse konu miktarın temini yoluna gidildiği veya kredi yoluyla bir iş kapısı umudunda olan listeye katıldıkları da söylentiler arasında.