Kars ta En Düşük Hava Sıcaklığı Eksi 19 Derece Olarak Ölçüldü. | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Kars ta En Düşük Hava Sıcaklığı Eksi 19 Derece Olarak Ölçüldü.

17 Ocak 2018, Carşamba 12:11:14 Kaydet Paylaş
Kars ta En Düşük Hava Sıcaklığı Eksi 19 Derece Olarak Ölçüldü.

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Doğu Anadolu Bölgesi’nde soğuk hava etkisini sürdürürken gece en düşük hava sıcaklığı Kars’ta eksi 19 derece olarak ölçüldü.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkisini sürdüren soğuk hava hayatı olumsuz etkiliyor. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan çevrelerinin öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı, Erzurum ve Erzincan çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bölgede en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Kars’ta 19, Ardahan’da 18, Erzurum’da 16, Ağrı’da 9, Iğdır ve Erzincan’da 2 derece ölçüldü.

Yetkililer, buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve pus olayı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve özellikle sürücülerin dikkatli ve tedbirli olması uyarısında bulundu.

Kars'ta etkili olan yoğun sis ve kar yağışı nedeniyle bazı uçak seferleri iptal edildi. Devlet Hava Meydanları İşletmesinden (DHMİ) alınan bilgiye göre, kentte sabah saatlerinden itibaren etkili olan yoğun sis gece saatlerinde görüş mesafesini 30-40 metreye kadar düşürdü. Bu nedenle Kars Harakani Havalimanı'ndan Ankara ve İzmir Havalimanlarına yapılması planlanan iki uçak seferi gerçekleşemedi. Kars İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seferi ise 1 saat 20 dakika gecikme ile yapılması planlanıyor.

Öte yandan bölgede yaşanan dondurucu soğuktan dolayı buz tutan çok sayıda araç çalışmadı. Vatandaşlar başka araçların aküsünden takviye yaparak araçlarını çalıştırmaya çalıştı.

 

 

 

 

 

 

 

(H.H.A.)KARS/ FİLİZ D.

 
Bu Haberin Manşeti :

Kars ta En Düşük Hava Sıcaklığı Eksi 19 Derece Olarak Ölçüldü.
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 450
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler