Kars ta Trafik Denetimi! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Kars ta Trafik Denetimi!

12 Ekim 2017, Perşembe 09:24:03 Kaydet Paylaş
Kars ta Trafik Denetimi!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars’ta ülke geneliyle eş zamanlı olarak tarfik denetimi yapıldı. Durdurulan 170 araçtan 2’si trafikten men edilirken,bir araçta ruhsatsız av tüfeği ve uyuşturucu ele geçirildi.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığıekiplerince kentin giriş ve çıkış noktalarında genel güvenlik ve kamu düzeninin sağlanması amacıyla genel trafik uygulaması yapıldı.

Kent merkezinde ve ilçelerde belirlenen farklı noktada gerçekleştirilen uygulamalarda, sürücü belgesi, araç kontrolü ve güvenlik sorgusu yapıldı. Durdurulan araçlarda sürücülere emniyet kemeri ve trafik kurallarının önemi anlatıldı.

"Türkiye Trafik Güvenliği 7" uygulaması kapsamında sabah, öğle uygulamaları kent genelinde gerçekleştirilirken, gece uygulamasının ise ilerleyen saatlerde yapılacağı öğrenildi.

Sabah ve öğle yapılan uygulamada 7 ayrı noktada 14 ekip, 28 personel görev aldı. Uygulamada, 170 araç durdurulup arama yapılırken 2 araç trafikten men edildi. Araçlara toplamda 7 bin 339 lira para cezası kesildi. Bir araçta ise ruhsatsız av tüfeği ve uyuşturucu ele geçirildi.

Alkollü olan bir araç sürücüsü hakkında da işlem yapıldı.

(H.H.A.)KARS/KÜBRA S.
Bu Haberin Manşeti :

Kars ta Trafik Denetimi!
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 473
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler