Kars Valiliğinden Uyarı: Yaşamsal Malzemeler PKK Tarafından Kullanılıyor | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Kars Valiliğinden Uyarı: Yaşamsal Malzemeler PKK Tarafından Kullanılıyor

27 Ekim 2017, Cuma 12:00:03 Kaydet Paylaş
Kars Valiliğinden Uyarı: Yaşamsal Malzemeler PKK Tarafından Kullanılıyor

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars Valiliği, uzak yayla ve yazlık olarak kullanılan evlerde, gıda, yiyecek, içecek türünden hiçbir yaşam malzemesi bırakmaması ve Kars’lıların bu konuda tedbirli davranmaları gerektiğini söyledi.

Kars Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, uzak yayla ve yazlık evlerde bulundurulan yaşam malzemelerinin bölücü terör örgütü tarafından kullanıldığını açıklayarak vatandaşları bu konuda uyardı. Yapılan yazılı açıklama ise şöyle: "Ülkemizde son zamanlarda yaşanan bazı terör olaylarında, bölücü terör örgütü üyelerinin yaşam malzemelerini yayla evleri ile yerleşim yerlerinden uzak yazlık olarak kullanılan evlerden temin ettikleri anlaşılmıştır.

Vatandaşlarımızın güvenlikleri açısından; yayla evleri ile yerleşim yerlerinden uzak yazlık olarak kullanılan evlerde, gıda, yiyecek, içecek türünden hiçbir yaşam malzemesi bırakmaması ve vatandaşlarımızın konu ile ilgili olarak gerekli tedbirleri alarak, dikkatli olmaları büyük önem arz etmektedir.

Vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuzlukla karşılaşması halinde “155 Polis İmdat” ve “156 Jandarma İmdat” hatlarına ihbarda bulunmalarını söyledi.

(H.H.A)KARS/ FİLİZ D.
Bu Haberin Manşeti :

Kars Valiliğinden Uyarı: Yaşamsal Malzemeler PKK Tarafından Kullanılıyor
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 557
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler