Kars Valisi Türker Öksüz uluslararası yarışmalarda başarılı olan sporcuları ödüllendirdi | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Kars Valisi Türker Öksüz uluslararası yarışmalarda başarılı olan sporcuları ödüllendirdi

12 Temmuz 2019, Cuma 10:50:22 Kaydet Paylaş
Kars Valisi Türker Öksüz uluslararası yarışmalarda başarılı olan sporcuları ödüllendirdi

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars Valisi Türker Öksüz çeşitli spor branşlarında dereceye girerek gerek Karsımızı gerekse ülkemizi uluslararası yarışmalarda gururlandıran başarılı sporcuları ödüllendirdi.

Vali Öksüz, Atletizm dalında 1500 metrede Balkan Gençler Şampiyonasında Balkan 1’ncisi Tuğba Toptaş’ı, Avrupa Dağ Şampiyonasında İsviçre Takım halinde Avrupa 5’ncisi Kemal Yıldırım’ı, Ukrayna’da yapılan 1500 metrede Uluslararası Turnuvada 3’ncüsü Hakan Buğanlı’yı, Kayak dalında U16 Uluslararası Çocuk Kupası Slalom yarışmasının 2’ncisi Zerda Tımarlı’yı ve Bünyamin Çelik’i, Boks dalında Rusya 22 yaş altı Avrupa Boks Şampiyonasında 64 kiloda 2’nci Tuğrulhan Erdemir’i, Çek Cumhuriyeti Uluslararası Boks Turnuvası 2’ncisi Necat Ekinci’yi makamında kabul etti.

Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Gürsel Polat ve antrenörlerin de hazır bulunduğu programda Vali Öksüz gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bugün ilimizde çeşitli spor dallarındaki uluslararası yarışmalarda dereceye giren sporcularımız ve onların antrenörleri ile bir araya geldik. Amacımız dereceye giren başarılı sporcuları başarılarından dolayı ödüllendirmek olacaktır. Buradaki ödüllendirmemiz mütevazi bir ödüllendirmedir ama kendi elde ettikleri başarılar uluslararasında önemli derecelerdir. Sporcularımız uluslararası yarışmalarda çeşitli müsabakalarda önemli dereceler elde ettiler, sporcularımızı başarılarından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Önemli olanın sporcularımızın başarısını arttırmak olduğunu kaydeden Vali Öksüz, “Amacımız başarılı sporcuların sayısını arttırmak. Bunun için öncelikle hem sporu güçlendirmek hem de sporu biraz tabana yaymamız ve bir yandan da sporcu eğitimine önem vermemiz lazım. Bu doğrultuda adımlarımızı arttıracağız. Elimizden geldiğince sporcularımıza gerekli desteği vereceğiz. Umarım ki ileride daha başarılı sporcular yetiştireceğiz. Kars’ta başarılı sporcu yetiştirmek hakikaten çok kolay. Yani özellikle belli branşlarda hem boks, hem kayak, hem de atletizm dalında. Çünkü şehrimiz kış turizmi ile ileri derecede, önemli başarılar kazanmaya uygun bir altyapısı, bir coğrafi yapısı var ve sporcu altyapımız var. Bizim amacımız destek vermek, teşvik etmek bu başarıları, bu gayretleri arttırmak. bu vesile ile bu sporcularımızı yetiştiren antrenörlerimizi kutluyorum. İnşallah daha iyi dereceler alırız diye ümit ediyorum.” diye konuştu.

Vali Öksüz daha sonra uluslararası yarışmalarda dereceye giren sporculara çeşitli hediyeler verdi. Program hatıra fotoğrafının çekimi ile sona erdi.
Bu Haberin Manşeti :

Kars Valisi Türker Öksüz uluslararası yarışmalarda başarılı olan sporcuları ödüllendirdi
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 393
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler