Kars36 Spor Sarıkamış Belediyespor | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Kars36 Spor Sarıkamış Belediyespor

08 Mayıs 2017, Pazartesi 13:06:22 Kaydet Paylaş
Kars36 Spor Sarıkamış Belediyespor

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars36 Spor ile Sarıkamış Belediyespor arasında oynanan Bölgesel Amatör Ligi’ne (BAL) yükselme maçında, Sarıkamış Belediyespor’un sahadan çekilesi ve çıkan olaylar nedeniyle müsabaka tatil edildi. 90+3’de Kars36 Spor’un 2-1 üstünlüğü ile sonuçlanan maçın kararı Federasyon Hakem Kuruluna kaldı

Kafkas Üniversitesi Abamüslüm Güven Stadyumu’nda BAL Ligine yükselme maçında Kars36 Spor ile Sarıkamış Belediyespor karşı karşıya geldi. Oyuna hızlı başlayan Karsspor, 12. Dakikada Ercan Kuruçay’ın gölüyle 1-0 öne geçti. Soğuk, rüzgar ve yağmurlu havada süren karşılaşmanın ikinci yarısında da Sarıkamış Belediyespor 86. dakikada Hasan Karaçengel’in gölüyle 1-1 beraberliği yakaladı. Tansiyonun da yüksek olduğu maçın 90. Dakikası 1-1 tamamlandı. 11 dakikalık uzatmalarda ise Kars36. Spor, Bulut Akbaş’ın penaltı gölüyle 2-1 öne geçti. Penaltı akışından sonra itirazlar oldu ve ortam bir anda gerildi. Hakemler, Çevik Kuvvet ekiplerinin koruması altında sahada beklemeye başladılar. Bu sırada gerginliğin artması üzerine Sarıkamış Belediyespor maçtan çekildi. Hakemin bitiş düdüğünün çalınamadığı maçın ardından hakemler güvenli şekilde odalarına geçerek rapor hatırladılar. Maçın ne ekilde sonuçlanacağına Federasyon Hakem Kurulunu karar verecek. Bu sırada Kars36 Spor galibiyetini ilan etti ve taraftarlar sahaya inerek gönüllerince eğlendiler.

Maçı Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın ve bazı daire amirleri de izledi.

Kars36 Spor taraftarlarına ayrılan bölüm tamamen dolarken, Sarıkamış Belediyespor taraftarlarına ayrılan bölümde büyük oranda dolduğu maçta Kars36 Spor Teknik Direktörü Hüsnü Kaçmaz ve Sarıkamış Belediyespor Teknik Direktör Yahya Ünal da maç boyunca futbolcularına taktik verdiler.

(H.H.A.)KARS/S.D.
Bu Haberin Manşeti :

Kars36 Spor Sarıkamış Belediyespor
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 514
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler