Karslı 28 Öğrenci 4 İli Gezdi | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Karslı 28 Öğrenci 4 İli Gezdi

17 Mayıs 2017, Carşamba 13:14:22 Kaydet Paylaş
Karslı 28 Öğrenci 4 İli Gezdi

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars'ın Susuz İlçesinde 28 öğrenci ve 7 öğretmen "Huzurlu Okul Huzurlu Toplum Projesi" kapsamında Bursa - Çanakkale - Edirne - İstanbul'u gezdi.

"Huzurlu Okul Huzurlu Toplum Projesi" kapsamında Susuz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Bursa - Çanakkale - Edirne - İstanbul illeri gezilerine 28 öğrenci ve 7 öğretmen katıldı.

08.05.2017 Pazartesi günü uçakla İstanbul'a giden gezi grubu oradan Bursa'ya geçerek Bursa'da konakladılar. Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmış olan ve birçok yerinde Osmanlı kültür ve tarihinin izlerini taşıyan Bursa'da Tophane, Osman Gazi- Orhan Gazi Türbelerini gezen grup ardından  Ulu Camii, Hanlar ve Bursa Kent Müzesini de gezerek Bursa gezisini tamamladılar.

Bursa gezisinin ardından Çanakkale şehir merkezi ve Eceabat'a geçen grup 10.05.2017 günü tüm gün rehber eşliğinde Çanakkale Şehitliklerini gezerek şanlı şehitlerimizin destan yazdıkları yerleri yakından görme ve tarihimizi yerinde öğrenme fırsatı yakaladılar.

11.05.2017 günü ise Edirne'ye geçen grup Türk-İslam tarihinin şüphesiz en önemli mimarlarından biri olan Mimar Sinan'ın "Ustalık Eserim" olarak adlandırdığı Selimiye Camii'ni ve yine Osmanlı mimarisini günümüze taşıyan Üç Şerefeli Camii’yi gezdiler. Grup daha sonra 2014-2016 yılları arasında Kars Valisi olarak görev yapmış olan şu anki Edirne Valisi Günay Özdemir'i makamında ziyaret etti.

Ziyareti ardından İstanbul’a geçen grup 12.05.2017 Cuma günü gezilerini tamamlayarak Susuz’a dönüş yaptı.

Gezi sonrasında Susuz Kaymakamı Yusuf İzci tarafından Kaymakamlık Toplantı Salonunda ağırlanan öğrenci ve öğretmenler gezi hakkında duygu ve düşüncelerini paylaşarak, Kaymakam İzci’ye kendilerine sundukları imkanlar için teşekkür ettiler.

(H.H.A)KARS/Ş.D
Bu Haberin Manşeti :

Karslı 28 Öğrenci 4 İli Gezdi
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 492
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler