Karslı öğrenciler Bilim Fuarında! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Karslı öğrenciler Bilim Fuarında!

26 Nisan 2018, Perşembe 13:29:18 Kaydet Paylaş
Karslı öğrenciler Bilim Fuarında!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars merkeze bağlı Çakmak Atatürk Ortaokulu öğrencileri 4006 TUBİTAK Bilim Fuarına katılarak Kars’ı temsil ettiler

17 proje ve 37 öğrenciyle 4006 TUBİTAK Bilim Fuarına katılan Çakmak Atatürk Ortaokulu, Kars’ın yerel kelimelerini, manilerini, Kars’a özgü bitkilerin matematiğini, Aş otu sabunu ve Kars’ta kaybolmaya yüz tutmuş düğün gelenekleri ile Kars yemeklerini İngilizce kitap haline getirdiler. Kars’ı bilimle buluşturup tanıtmaya çalışan öğrencilere öğretmenleri Sema Çelebiler, Irmak Özcan, Bağdağül Bulut, Devrim Ülğer, Özge Enç Kuş ve Dilek Demir destek verdi.

Yaklaşık 6 aylık çalışma sonucu 4006 TUBİTAK Bilim Fuarına katılan öğrencilerin proje gününe Kars Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Beyazoğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Tarkan Tarık Kocagöz ve Çakmak Atatürk Ortaokulu Müdürü Ersin Aras ile öğrenci velileri katıldı.

Şube Müdürü Beyazoğlu, öğrencilerin bilimle uğraşmalarının çok büyük gurur verici olduğu ve bu başarılarından dolayı kendilerini tebrik etti.

Müdür Kocagöz ise öğrencilere bilim dergisi hediye ederek, başarılarının devamını diledi.

----

Kars Bayan Voleybol Takımı Anadolu Yıldızları Liginde Türkiye Finallerinde.

Kars Bayan Voleybol takımımız, Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığının 2017-2018 sezonu faaliyet programında yer alan Anadolu Yıldızları Ligi Voleybol Yarı Final Müsabakalarında 4'lü gruplarda yer aldı. Takımımız grubundaki takımlardan Elazığ ve Kilis’i yenerken Karabük’e ise yenildi. Grubundan alnının akıyla çıkarak Kars tarihinde ilk kez Türkiye Finallerine katılmaya hak kazananan Bayan Voleybol takımımızın başarısı Kars'ta büyük memnuniyetle karşılandı.

 (H.H.A)KARS/ZEHRA.Ç.
Bu Haberin Manşeti :

Karslı öğrenciler Bilim Fuarında!
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 618
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler