Kars’ta 9 günlük bayram tatili bilançosu "sıfır ölüm" | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Kars’ta 9 günlük bayram tatili bilançosu "sıfır ölüm"

11 Haziran 2019, Salı 06:47:12 Kaydet Paylaş
Kars’ta 9 günlük bayram tatili bilançosu "sıfır ölüm"

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars’ta 9 günlük bayram tatili kapsamında geniş güvenlik önlemleri alan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bayram bilançosunu açıkladı. Bayram tatili boyunca ölümlü trafik kazasının yaşanmadığı Kars’ta sürücülere toplamda 214 bin 330 lira trafik cezası kesti.

Volkan KARABAĞ / KARS HAKİMİYET

Kars’ta 9 günlük bayram tatili boyunca yapılan asayiş ve trafik uygulamasında 4 bin 328 kişi sorgulanırken, 7 bin 897 araç ve sürücüsü kontrol edildi.

Kars Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Trafik birimlerince il genelinde ortak uygulama yapıldı.

Yapılan uygulamada, 4 bin 328 kişi sorgulandı. Yoklama kaçağı 3 şahıs ve bakaya olan 2 şahsa tebligatın yapıldığı uygulamada, 7 bin 897 araç ve sürücüsü de kontrol edildi. Kontrollerde 810 araç ve sürücüsüne Karayolları Trafik Kanununun muhtelif maddelerinden toplam 214 bin 330 lira trafik para cezası kesildi.

Emniyet Müdürlüğünden 9 günlük bayram tatili süresince, Kars genelinde 12 adet yaralamalı trafik kazasının meydana geldiği ve bu kazalarda toplam 27 kişinin yaralandığı belirtilirken, 13 adet maddi hasarlı kaza meydana geldiği ve ölümlü kaza meydana gelmediği de kaydedildi.

Ayrıca yapılan Drone’li denetimlerde de 14 adet araç sürücüsüne Ceza Tutanağı düzenlendiği belirtildi.

Kars İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Vatandaşlarımızın suç ve suçlulara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri tüm araç ve şahısları derhal 155 Polis İmdat Hattına bildirmelerini bekliyoruz. ” denildi.
Bu Haberin Manşeti :

Kars’ta 9 günlük bayram tatili bilançosu
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 281
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler