Kars'ta 990 adet kaçak sigara ele geçirildi | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Kars'ta 990 adet kaçak sigara ele geçirildi

21 Şubat 2018, Carşamba 11:16:17 Kaydet Paylaş
Kars'ta 990 adet kaçak sigara ele geçirildi

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmada 990 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Kars İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Kars'ta meydana gelen Kaçakçılık Suçlarının önlenmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bir şahsın ikametinde yüklü miktarda Gümrük Kaçağı Sigara olduğu ve buradan satışının yapıldığı bilgisinin alan polis, bahse konu ikamette yapılan arama yaptı. Yapılan aramada siyah poşetlere gizlenmiş halde toplamda 990 adet Gümrük Kaçağı Sigara ele geçirdi. Şahıs hakkında 5607 Sayılı (Kaçakçılık İle Mücadele Kanunu) Kanuna Muhalefet suçundan işlem başlatıldı. Olayla ilgilili tahkikat devam ediyor.

Konu ile ilgili Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "Sigara kaçakçılığının, vergi kaybı, kayıt dışı ekonomi, toplum sağlığının bozulması, sosyal güvenlik harcamalarının artması ve en önemlisi ülkemiz güvenliğini tehdit eden terör örgütü ve suç organizasyonlarının finansına kaynak teşkil etmesi nedeniyle, Sigara kaçakçılığı ile mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecektir." denildi.

(H.H.A.)KARS/FİLİZ D.
Bu Haberin Manşeti :

Kars'ta 990 adet kaçak sigara ele geçirildi
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 303
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler