Kars'ta Anaç Koyun ve Keçi Desteklemesi müracaatları başladı | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Kars'ta Anaç Koyun ve Keçi Desteklemesi müracaatları başladı

26 Eylül 2018, Carşamba 07:24:25 Kaydet Paylaş
Kars'ta Anaç Koyun ve Keçi Desteklemesi müracaatları başladı

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars Tarım ve Orman Müdürlüğü, Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği kapsamında; 2018 yılı anaç koyun ve keçi desteklemesi müracaatlarını başladığını duyurdu.

Bu tarihte başlayan başvuruların 2 Kasım 2018 tarihine kadar devam edeceği belirtilen duyuruda, anaç koyun ve keçi desteklemesinden yararlanmak isteyen yetiştiricilerin Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliğine üye olmak zorunda oldukları belirtildi.

Desteklemeler ile ilgili olarak Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada: “Desteklenecek anaç koyun ve keçilerde; 2 Kasım 2018 tarihi itibari ile 15 ila 90 aylık yaş aralığında, küpeli ve yetiştirici adına Koyun Keçi Bilgi Sistemi (KKBS)'ye kayıtlı olma şartları aranacaktır. 2018 yılı için şartları taşıyan anaç koyun ve keçilere hayvan başına 25 TL destekleme ödemesi yapılacaktır.

Yetiştiricilerimiz İl/İlçe Müdürlüklerine gelerek işletmelerinde bulunan hayvanların güncellemesini yaptırdıktan sonra alacakları güncel liste ile üyesi oldukları Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliğine 2 Kasım 2018 tarihine kadar dilekçe ile başvuruda bulunacaktır. Başvurular bittikten sonra Birliğe verilen güncel liste üzerinden İl/İlçe Müdürlüklerimizce tespit işlemleri gerçekleştirilecek olup, destekleme ödemesinde tespit tutanakları esas alınacaktır.

Anaç Koyun ve Keçi Desteklemesi hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen yetiştiricilerimiz; İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimize müracaat edebilirler.”denildi.

(H.H.A.)KARS/CANSU Ç.
Bu Haberin Manşeti :

Kars'ta Anaç Koyun ve Keçi Desteklemesi müracaatları başladı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 263
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler