Kars’ta kurumlar arası futbol müsabakası başlıyor | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Kars’ta kurumlar arası futbol müsabakası başlıyor

27 Nisan 2018, Cuma 14:15:14 Kaydet Paylaş
Kars’ta kurumlar arası futbol müsabakası başlıyor

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kars İl Temsilciliği ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Kars'ta kurumlar arası futbol turnuvası düzenleniyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Kafkas Üniversitesi Sentetik Yüzeyli Futbol Sahasında gerçekleşen kurumlar arası futbol turnuvasına 16 takım katılacak.

ASKF Bşk Burhan Taş, TFF İl Temsilcisi Metin Rıza Akıl ve Organizasyon Sorumlusu Muhammet Karahal tarafından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gıyasettin Yılmaz Sporcu Eğitim Merkezi’nde turnuvaya katılacak olan kurumlar arasında kuralar çekildi. Oluşturulan gruplar ise şöyle;

A GRUBU; Cezaevi, Karayolları (1), Milli Eğitim (Selim), Kamu Hastaneleri,
B GRUBU; Esnaflar, Şeker Fabrikaları, Milli Eğitim (Kars), Gazeteciler,
C GRUBU; Harakani Devlet Hastanesi, Üniversite, Milli Eğitim (Öğretmenler), Özel İdare,
D GRUBU; Karayolları (2), Aile Sosyal Politikalar, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik Spor.

Kura çekiminden sonra bir açıklama yapan Organizasyon Sorumlusu Muhammet Karahal, turnuvanın amacı hakkında bilgi vererek, “Sporun evrenselliği ve kardeşlik ilkesinden hareket ederek kamu kurum ve kuruşları, sivil toplum örgütleri, birlikler, kooperatifler gibi Kars’ın dinamiklerini taşıyan, belirli yaş gruplarının bir araya gelerek spor yapmalarını sağlamak; bedensel, zihinsel, psikolojik ve geçmişteki arkadaşlıkları tekrar canlandırıp sosyalleşme adına katkıda bulunarak, boş vakitlerini spor alanlarında tüketmelerine yardımcı olmak için hazırlanmış bir çalışmadır.” ifadesini kullandı.

Karahal, turnuvada dereceye girenlere kupa, madalya ve plaket verileceğini sözlerine ekleyerek, tüm takımlara başarılar diledi.

(H.H.A)KARS/ZEHRA.Ç.
Bu Haberin Manşeti :

Kars’ta kurumlar arası futbol müsabakası başlıyor
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 700
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler