Kars’ta tedavileri tamamlanan keklikler doğaya bırakılacak | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Kars’ta tedavileri tamamlanan keklikler doğaya bırakılacak

28 Haziran 2018, Perşembe 08:51:38 Kaydet Paylaş
Kars’ta tedavileri tamamlanan keklikler doğaya bırakılacak

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 13. Bölge Kars İl Şube Müdürlüğü ile jandarma ekipleri tarafından kaçak avcıların elinden kurtarılan keklikler sağlığına kavuştu.

Kars’ta kaçak avcılar tarafından kanatları yolunarak canlı mühre olarak kullanılan keklikler, Kafkas Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma Rehabilitasyon Merkezinde tedavi altına alındı. Yaklaşık bir ay süren tedavi sürecinde yeniden kanatlarına kavuşan keklikler, doğal ortamlarına kavuşmak için gün sayıyor. 

Doğa Koruma ve Milli Parklar Kars Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından getirilerek Kafkas Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğüne teslim edilen kekliklerin bakımı Merkez Müdürü Doç. Dr. Metin Öğün ve ekibi tarafından yapıldı. 

Bakımları yapılan ve yeniden sağlıklarına kavuşan keklikler önümüzdeki günlerde doğaya bırakılacak. Kurulduğu günden itibaren yaban hayatına hizmet veren Kafkas Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma Rehabilitasyon Merkezinde birçok yaban hayvan bulunuyor. Çeşitli nedenlerden dolayı tedavileri yapılan yaban hayvanlar sağlıklarına kavuştuklarında yeniden doğaya bırakılıyor.  

( H.H.A) RUKİYE EBRAR
Bu Haberin Manşeti :

Kars’ta tedavileri tamamlanan keklikler doğaya bırakılacak
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 444
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler