Kars’ta uyarılara rağmen önlem alınmayan çiftlik soyuldu | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Kars’ta uyarılara rağmen önlem alınmayan çiftlik soyuldu

08 Kasım 2018, Perşembe 11:32:55 Kaydet Paylaş
Kars’ta uyarılara rağmen önlem alınmayan çiftlik soyuldu

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars’ta daha önce defalarca güvenlik güçlerince çiftliğinde gerekli güvenlik önlemleri alması yönünde uyarılan bir kişinin çiftliği soyuldu.

Kars’ın Selim İlçesi’nde çiftliği bulunan ve İstanbul’da avukatlık yapan D.M. İstanbul’dan Selim’de bulunan çiftliğine geldi. Çiftliği’nde kontrol yapan D.M. 1 adet gübre sıyırıcı makinesi ile 100 adet plastik hayvan yatağının olmadığını gördü. Bunun üzerine Jandarma Karakolu’na giden D.M. malzemelerinin çalınmış olduğunu belirterek şikayetçi oldu. 
D.M.’nin şikayeti üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri, yaptıkları incelemede, D.M.’nin çiftliğin güvenliğin yönelik bekçi, kamera, köpek ve aydınlatma tedbirlerinin olmadığını gördü. Daha önce de güvenlik güçlerinin defalarca uyarmasına rağmen D.M.’nin güvenlik önlemleri almadığı ortaya çıktı. 

Konuyla ilgili olarak Selim Cumhuriyet Savcısına bilgi verilirken, olay yerine Sarıkamış Jandarma Olay Yeri İnceleme Timi (OYİT) çağrıldı. OYİT ekiplerince D.M.’nin çiftliğinde inceleme yapılırken, hırsızlık olayının aydınlatılması için jandarma, bölgede görevli köy korucuları ile muhtarlara çalınan malzemeler hakkında gerekli bilgiyi vererek uyardı. Jandarma hırsızların yakalanması için için çiftliğin bulunduğu bölgede çalışma başlattı. 

(H.H.A.) KARS/ SUZAN Ç.
Bu Haberin Manşeti :

Kars’ta uyarılara rağmen önlem alınmayan çiftlik soyuldu
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 237
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler