KATİL KAPLAN İÇİN HİNDİSTAN’DA CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ | Hür Haber Ajansı

 

İndex

KATİL KAPLAN İÇİN HİNDİSTAN’DA CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ

18 Aralık 2017, Pazartesi 08:05:48 Kaydet Paylaş
KATİL KAPLAN İÇİN HİNDİSTAN’DA CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Hindistan’da daha önceden 4 kişinin ölümüne sebep olan katil kaplan bu kez kendi canından oldu. Elektrik akımına kapılarak öldü. Cenaze törenine yüzlerce Hindistan halkı katıldı.

Hindistan’da yaşamını yitiren bir kaplan için geleneksel bir cenaze töreni düzenlendi. Yaşadışı bir biçimde yaratılmış elektrikli tellere temas edip şiddetli akım yüzünden yaşamını yitiren hayvan, yapılan törenle yakıldı.

ÇİÇEKLERLE SÜSLENİP YAKILDI

Düzinelerce insan, Orta Hindistan’da bulunan Nagpur bölgesi yakınlarındaki seremoniyi izlemeye geldi. Fotoğraflarda hayvanın vücudunun ahşap üstüne yerleştirildiği ve yakılmadan önce çiçeklerle kaplandığı görüldü.

4 İNSANI ÖLDÜRMÜŞTÜ

Vahşi hayat uzmanı Wasif Jamshed, hayvanın 4 insanı öldürdüğünü, bu nedenle de onu yakalamaya karar verdiklerini belirtti. Fakat Jamshed henüz onu yakalayamadan kaplan akıma kapılarak hayatını kaybetti. Hayvanı defnetme görevi de gene Jamshed’e verildi.

Kaplana saygı göstermek ve onu Hint ritüelleriyle uğurlamak isteyen vahşi hayat uzmanları, edilen duaların ardından aynı insanlarda olduğu gibi kaplanı yakarak bu dünyadan uğurladı.

 

 

 

 

 

(H.H.A) MERKEZ/ SÜNDÜZ E.

Okunma : 273
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler