Son Dakika Haberler

KATSO: “Aidat borçlarınızı yapılandırın!”

KATSO: “Aidat borçlarınızı yapılandırın!”
Okunma : 39 views Yorum Yap

Kars Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO), üyelerinin aidat borçlarının yapılandırması konusunda uyarıda bulundu

Odandan yapılan açıklamada, üyelerin aidat borçları ile ilgili olarak Resmi Gazete’nin 17 Kasım 2020 tarih ve 31307 no’lu sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren 7256 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanundan faydalanmaları uyarısı yapıldı.

Yapılan uyarıdan üyelerimizin 2020 yılı I. Taksit tutarları ile ödenmemiş olan 2019 – 2018 – 2017 – 2016 ve daha önceki yıllara ait Yıllık Aidat ve Munzam Aidat anapara borçlarına yönelik yapılandırma olanağı getirilmiş olduğu hatırlatıldı.

Söz konusu yapılandırmadan yararlanmak isteyen üyelerin, en geç 31 Ocak 2021 tarihine kadar odaya şahsen gelerek üyelik sisteminden online olarak yapılandırma müracaatlarını gerçekleştirmeleri gerektiği ifade edildi.

Yapılandırmaya başvuran üyelerin borçlarını peşin veya 6 taksit ile ödeyebileceklerini de duyuran Kars Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan açıklamada;

-Belirtilen döneme isabet eden tutarlara ait tahakkuk etmiş olan gecikme zamları tahsil edilmeyecektir.

-Yapılandırmada taksitli ödeme seçeneğini talep eden üyelerimizin; İlk Taksitini 28/02/2021 tarihinde ödemek suretiyle aylık dönemler hâlinde ve azami toplam altı eşit taksitte 31/07/2021 tarihine kadar ödemesi gerekmektedir.

Toplam anapara borç tutarı yukarıda belirtilen taksit sürelerini geçmemek üzere kredi kartı ile de taksitlendirilebilecektir. Yapılandırmadan faydalanacak üyelerimiz aşağıda belirtilen yöntemlerden birini kullanarak başvuruda bulunabilecektir:

a) Aidat Yapılandırma Başvuru Dilekçesi doldurularak dilekçe ile Odamıza şahsen,

b) Aidat Yapılandırma Başvuru Dilekçesi doldurularak karstso@tobb.org.tr adresine e-posta yoluyla,

c) 01 Aralık 2020 tarihinden itibaren https://ebelge.tobb.org.tr adresinden veya https://www.turkiye.gov.tr üzerinden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)-Kimlik Doğrulama Hizmetleri-TOBB Oda/Borsa Üye Bilgi Sistemi linki kullanılarak yapılabilecektir.

*Başvurularda, yapılandırma kapsamında taksit talep etmek isteyen üyelerimizin taksit seçeneğini işaretlemesi gerekmektedir.

* Şahsen yapılacak başvurular için yapılandırma başvuru dilekçesi doldurulup imzalanacaktır.

*E-Posta yoluyla yapılan başvurular yine e-posta yoluyla cevaplandırılacaktır” denildi.

(H.H.A.)KARS/Ç.U