KATSO’da seminer düzenlenecek | Hür Haber Ajansı

 

İndex

KATSO’da seminer düzenlenecek

10 Temmuz 2019, Carşamba 09:25:05 Kaydet Paylaş
KATSO’da seminer düzenlenecek

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars Ticaret ve Sanayi Odası tarafından elektronik ihale eğitim semineri düzenlenecek.

Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, “Bilindiği üzere, Kamu İhale ve Mali Mevzuatlarımızdaki pek çok hüküm, ülke gelişmelerine ve yeni koşullara uyarlanması zorunluluğu ile sıklıkla değişmektedir. Bu durumun doğal bir sonucu olarak kamu idarelerinde değişikliklere ayak uydurulabilmesi için eğitim gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Son dönemlerde mevzuatta birçok değişiklik meydana gelmiş Kanun Hükmünde Kararnameler ve Cumhur Başkanlığı Kararnameleri ile Kamu İhale Mevzuatında yeni uygulamalar getirilmiştir.” dedi.

Başkan Alibeyoğlu, konuyla ilgili olarak açıklamasını şöyle sürdürdü: “2017 ve 2018 yılları içerisinde İhale mevzuatında köklü değişiklikler yapılmış ve uygulama yenilikleri getirilmiş, 2019 yılı içerisinde özellikle 16 Mart 2019 tarihinde Kamu İhale Mevzuatı ve ikincil mevzuatta esaslı değişiklikler yapılmış, Mal Alımları, Hizmet Alımları, Yapım İşleri ve Danışmanlık Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmelikleri ile Kamu İhale Genel Tebliği, İhalelere Yönelik Başvurular Hakkında Tebliğ ve İhalelere Yönelik Başvurular Hakkında Yönetmelik hükümleri ile ihalelere ilişkin tip sözleşme, tip şartname ve standart formlarda değişiklikler gerçekleşmiştir. Bu değişikliklerle birlikte Elektronik İhale Uygulama Yönetmeliğine de yenilikler getirilmiştir. Yapılan değişikliklerle birlikte Kamu İhalelerinde yeni bir dönem başlamıştır.

Bu değişiklikler ve düzenlemeler söz konusu konularda eğitim ihtiyacını da beraberinde getirmiştir. Bu kapsamda tarafımızca detaylı bir program hazırlanmış, söz konusu konulara ilişkin eğitim eksikliklerinin, uygulamaya yönelik bir anlatım üslubu ile giderilmesi planlanmıştır.

Seminerimize, Odamıza kayıtlı olan firma temsilcilerimiz ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarının, ihale ve satın alma süreçlerinde yer alan, harcama yetkilileri, daire başkanları, şube müdürleri, personel dairesi veya müdürlüğünde görev alanlar, ihale işlemlerinden sorumlu görevliler, gerçekleştirme görevlileri, mali hizmet uzmanları, yaklaşık maliyet veya teknik şartname hazırlayanlar, ihale komisyonlarında, kontrol teşkilatlarında, muayene ve kabul komisyonlarında görev alanlar ve diğer ilgililerin katılmaları faydalı olacaktır.

Bu itibar ile 18 Temmuz 2019 Perşembe Günü Saat 10:00’da yapılacak olan e-ihale eğitim seminerimize katılım için Odamız ile bağlantıya geçerek kayıt yaptırmanız dileriz.”

Kars Ticaret ve sanayi Odası İletişim

Tel                  : 0 474 223 10 72

Faks               : 0 474 223 24 97

E-posta          : karstso@gmail.com, karstso@tobb.org.tr

Web                : www.karstso.org.tr
Bu Haberin Manşeti :

KATSO’da seminer düzenlenecek
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 263
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler