Kayak Sezonu 9 Aralık Cumartesi Günü Açılıyor | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Kayak Sezonu 9 Aralık Cumartesi Günü Açılıyor

07 Aralık 2017, Perşembe 09:16:48 Kaydet Paylaş
Kayak Sezonu 9 Aralık Cumartesi Günü Açılıyor

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars Valisi Rahmi Doğan ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın gayretleriyle Sarıkamış ve Çıldır Gölüne yaptırılan “Kütük Ev”ler tamamlandı ve misafirlerini bekliyor.

Kars Valisi Rahmi Doğan’ın, sosyal tesisler yapılması projesini Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a iletmesi üzerine Bakan Arslan’da, Vali Doğan’ın projesini destekleyerek, Sarıkamış’a kütük ev Çıldır Gölü’ne iskele yapılması ve gezi teknesi tahsis edilmesi için talimat vermişti.

Kars Valisi Rahmi Doğan, Sarıkamış Cıbıltepe Kayak merkezine kütük ev ve Türkiye’nin önemli göllerinden birisi olan Çıldır Gölü’ne iskele ile vatandaşların gölün üzerinde gezebilmeleri için gezi teknesi tahsis edeceklerini ve ‘kütük ev’ yapacaklarını söylemişti.

Sarıkamış ve Arpaçay’daki kütük evler tamamlandı. Sarıkamış ve Çıldır Gölüne ayrı bir hava katacak olan kütük evler turizme de katkı sunacak. 

Vali Rahmi Doğan’da çalışmaları sürekli olarak yakından takip ederek bilgiler almıştı.  Tamamlanan kütük evler vatandaşlara butik otel ve kafe  restoran olarak hizmet verecek.

Vali Rahmi Doğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sarıkamış Kütük Ev ve Arpaçay Kütük Ev halkımızın hizmetine sunulmuştur. Sizleri misafir etmekten memnuniyet duyarız” dedi.

Vali Doğan, ayrıca Sarıkamış’ta kayak sezonunun 9 Aralık Cumartesi günü açılacağını duyurarak, şunları kaydetti: “Değerli kayak severler bu yıl pas ücretlerinde herhangi bir artışa gitmedik. Geçen yıl uyguladığımız ücretler bu yılda geçerli olacaktır. Sezonumuzu 9 Aralık Cumartesi günü açıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız bir sezon diliyorum.”dedi.

 

 

 

(H.H.A.)KARS/ FİLİZ D.

 

 
Bu Haberin Manşeti :

 Kayak Sezonu 9 Aralık Cumartesi Günü Açılıyor
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 356
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler