KAYMAKAM ÜÇGÜL’ün, ‘’ CUMHURİYET BAYRAMI’’ MESAJI | Hür Haber Ajansı

 

İndex

KAYMAKAM ÜÇGÜL’ün, ‘’ CUMHURİYET BAYRAMI’’ MESAJI

29 Ekim 2016, Cumartesi 09:41:09 Kaydet Paylaş
KAYMAKAM ÜÇGÜL’ün, ‘’ CUMHURİYET BAYRAMI’’ MESAJI

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kağızman Kaymakamı Sayın Musa ÜÇGÜL, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Üçgül mesajında; ''Cumhuriyetimizin 93. yılını büyük bir coşku ve kıvançla kutluyoruz. Atatürk’ün 29 Ekim 1923 tarihinde  “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare biçimi, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Ulusuna bırakılmış en büyük miras ve asla vazgeçilemez bir değerdir.


Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik yapısından taviz vermeden, Büyük Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık yolunda hızla ve emin adımlarla ve kararlılıkla ilerlemektedir. Ancak bu yolda iç ve dış mihraklar zaman zaman ülke bütünlüğünü bölücü ve yıkıcı faaliyetlerle bozmaya çalışmış ise de, Türk Milleti bu mihraklara karşı cevabını birlik ve beraberlikle vermiştir. Atatürk’ün de dediği gibi Türkiye Cumhuriyeti devleti sonsuza dek payidar kalacaktır. 


93 yıl boyunca Cumhuriyetimiz her alanda gelişmiştir. Devlet Millet İşbirliği ile aydınlık geleceğe ve Cumhuriyetimize olan inancımız daha da güçlenecektir. Birlik ve beraberliğimiz sürdükçe Türk Milleti Milli Egemenlik anlayışını ortaya koyacaktır.

 
Yeter ki bizler, Atatürk’ün bize bıraktığı ve en büyük eserimdir dediği bu mirası bilimsel ve akılcı yoldan ayrılmadan tam hakkıyla koruyabilelim. Temel hak ve hürriyetlerden mahrum olan toplumların ayakta kalmaları ve yaşamalarını devam ettirebilmeleri mümkün değildir. 


Bu nedenle, bizlere ve bizden sonra gelecek olan nesillere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğünü savunmak, Atatürk ilke ve inkılâplarını koruyup, kollamak iç ve dış tehdit unsurlarına karşı çok dikkatli olmaktır.


Türkiye Cumhuriyeti etnik kökeni ne olursa olsun, dini inancı ne olursa olsun vatandaşını koruyan bir anlayışla kurulmuştur.


Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor,   tüm Kağızmanlı hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum.''

( H.H.A.) KARS
Bu Haberin Manşeti :

KAYMAKAM ÜÇGÜL’ün, ‘’ CUMHURİYET BAYRAMI’’ MESAJI
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 1911
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler