Kent meydanında jandarma sergisi | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Kent meydanında jandarma sergisi

12 Haziran 2018, Salı 07:20:11 Kaydet Paylaş
Kent meydanında jandarma sergisi

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır

Kars Kent Meydanında Jandarma sergisi yoğun ilgi gördü

Kars'ta Jandarma Teşkilatının 179'uncu kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında jandarmalar ve onların kullandıkları araç, teçhizat ve malzemelerin bulunduğu sergi açıldı. Düzenlenen tanıtım programında vatandaşlar, jandarmalar  ve onların kullandıkları araç, teçhizat ve malzemelerin bulunduğu sergiyi gezdi. Aralarında çocukların da bulunduğu ziyaretçiler, sergiye yoğun ilgi gösterdi.

Sergide jandarma ekiplerinin görevlerini ifa ederken kullandığı "Bomba İmha Robotu", bomba imha uzmanı kıyafeti ile bomba arama köpekleri özellikle çocukların ilgisini çekti.

Görevli jandarma personelleri vatandaşlara yaptıkları görev ve kullandıkları teçhizatlar hakkında bilgiler vererek amaçlarının her zaman halkın güven ve huzurunun tesisi olduğunu belirttiler.

Jandarma Teşkilatının 179'uncu kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında kurulan sergiyi Kars İl Jandarma Alay Komutanı Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ve Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan ve çok sayıda vatandaş ziyaret etti.

(H.H.A)KARS/GİZEM K.
Bu Haberin Manşeti :

Kent meydanında jandarma sergisi
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 374
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler