KOCASI VE KAYINPEDERİ ÖLDÜRMEYE ÇALIŞAN KADINA DEVLET SAHİP ÇIKTI! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

KOCASI VE KAYINPEDERİ ÖLDÜRMEYE ÇALIŞAN KADINA DEVLET SAHİP ÇIKTI!

19 Aralık 2017, Salı 07:40:01 Kaydet Paylaş
KOCASI VE KAYINPEDERİ ÖLDÜRMEYE ÇALIŞAN KADINA DEVLET SAHİP ÇIKTI!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kocası tarafından 10 ayrı yerinden bıçaklanan kadın, daha sonra da kayınbiraderi tarafından öldürülmeye çalışıldı. Adana’da uzaklaştırılması sona eren kocadan devlet kadını koruma altına alarak kadın sığınma evine yerleştirdi.

Edinilen bilgiye göre, yaralama olayı, 9 Aralık Cumartesi günü Seyhan ilçesindeki Dağlıoğlu Mahallesi’nde yaşandı. Fırıncılık yapan Hüseyin Ö. ile 2 çocuğunun annesi Kevser Ö. arasında ekonomik sebepler yüzünden şiddetli geçimsizlik başladı. Bu süreçte eşini döven Hüseyin Ö., 2 defa evden uzaklaştırıldı. İddiaya göre, uzaklaştırma cezası biten Hüseyin Ö., eşi ile barışmak için evine geldiğinde boşanma konusu sebebiyle tekrar münakaşaya başladı. Münakaşa kavgaya dönüşünce Hüseyin Ö., eşini 10 yerinden bıçaklayarak ağır yaraladı. Genç kadın Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’nde tedavi gördü. Olaydan 3 gün sonra koca yakalanarak tutuklandı.

 

HEM POLİSİN DİKKATİ HEM DE GEÇ TABURCU OLMASI ONU HAYATTA BIRAKTI

15 Aralık Cuma gecesi ise Kevser Ö.’in ailesinin yaşadığı Dağlıoğlu Mahallesi’nde eve saldırı düzenlemek isteyen bir kişi devriye gezen polisler tarafından fark edilince, saldırgan otomatik tabancasını yola atıp bir otomobile binerek uzaklaştı. Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Araştırma Bürosu ekiplerinin titizlikle yürüttüğü çalışma ardından, kaçan kişinin Hüseyin Ö.’nin kardeşi Cumali Ö. olduğu belirlendi.

KAYINBİRADER SUÇ MAKİNESİ ÇIKTI

Gözaltına alınan ve hırsızlıktan 105 kaydı bulunan 20 ayrı dosyadan sabıkası bulunan Cumali Ö.’nün, ağabeyinin hapse şehit olmasına neden olduğu için 10 yerinden bıçaklanan yengesinin evde olduğunu düşündüğünü ve intikam almak için onu öldürmeye gittiğini ifade ettiği bildirildi.

Emniyetteki sorgusunun sonrasında sağlık kontrolünden geçirilen Cumali Ö., adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkartılan Cumali Ö. tutuklandı.

GENÇ KADIN BİR GÜN SONRA TABURCU OLDU

Genç kadın ise hayati tehlikeyi atlatıp sağlığına kavuştuğu için 16 Aralık Cumartesi günü hastaneden taburcu edildi. Genç kadın kocası tarafından bıçaklandığı kaynı tarafından da öldürülmek istendiği için hemen koruma altına alındı. Genç kadın dün çocuklarıyla beraber sığınma evine götürüldü. Genç kadının öbür kayınları tarafından da tehdit edildiği öğrenildi. Çocuklarıyla beraber sığınma evine giden genç kadının polise verdiği ifadesinde, “Evlendiğim günden bugüne eşimden şiddet görüyorum. Şimdi de kayınlarım kocam cezaevine girdiği için beni öldürmeye çalışıyor. Ben ölmekten korkmuyorum ama çocuklarım var. Bu süreçte beni yalnız bırakmayan polise de çok teşekkür ediyorum. Devlet bana zarar gelmemesi için tüm olanakları seferber etti” dediği öğrenildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
(H.H.A) MERKEZ/ SÜNDÜZ E.
Okunma : 313
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler