Kudüs Kararına Kars ta Tepki Gösterdi… | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Kudüs Kararına Kars ta Tepki Gösterdi…

07 Aralık 2017, Perşembe 11:41:54 Kaydet Paylaş
Kudüs Kararına Kars ta Tepki Gösterdi…

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars’ta, ABD'nin Kudüs'ü “İsrail’in Başkenti” olarak tanıma kararına karşı ÖNDER Genel Merkezi adına Kars ÖNDER İmam Hatipliler Dernek Başkanı Doğan Yıldız tepki göstererek açıklama yaptı.

ABD’nin Kudüs’ü başkent olarak tanıma girişimlerine tüm Türkiye’de olduğu gibi Kars’ta da tepki gösterildi.

ÖNDER Genel Merkezi adına Kars ÖNDER İmam Hatipliler Dernek Başkanı Doğan Yıldız, ‘Kudüs Bizimdir’ başlıklı basın açıklaması yaparak, “bu beyanın bizim için hiçbir hükmü yoktur ve tarihte bir nokta değerinde bile olmayacaktır.” dedi.

Yıldız’ın yaptığı basın açıklaması şöyle:

“ABD Devlet Başkanı Donald Trump Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ifade etti.

Öncelikle şunu belirtelim ki; bu beyanın bizim için hiçbir hükmü yoktur ve tarihte bir nokta değerinde bile olmayacaktır.

Son iki-üç asırda İslam dünyasının yaşamış olduğu sıkıntılar, yüzyıl öncesinde Kudüs üzerinden sembolleşmiş ve 1945’ten itibaren “ilk kıblemiz” Mescid-i Aksa fiili olarak işgal edilmiştir.

Müslümanlar ilk şoktan sonra aşama aşama Filistin meselesine sahip çıkmaya başlamış, önce duygusal, sonra söylem düzeyinde, akabinde ise icracı adımlarla belli mesafeler katetmişlerdir.

Siyonistler ise hedeflerini gerçekleştirmenin önünde engel olarak sürekli Müslümanları ve bazı duyarlı Hristiyanları/Yahudileri görmüş ve bu engelleri devre dışı bırakmak için şiddet, hile vb. olmadık yollara başvurmuştur.

Tarih ve tüm gelişmeler göstermektedir ki Kudüs tekrar Müslümanların rengini alacak, Müslümanların öncülüğünde adaletin sembolü olacaktır.

Bunu engellemeye çalışanlar arkalarına ABD gibi küresel güçleri almaya çalışsalar da muvaffak olamayacaklardır.

Bizler duyarlı davrandıkça bu hamleyi yapanlar yaptıklarına pişman olacaklardır.

Bu açıklamalarıyla küresel işgalci güçler sözü tüketmiş ve karşılarına Müslümanlığı ve insanlığı almışlardır.Yok hükmünde olan bir karar alınmış ve en hassas alanımıza dokunulmuştur. Kudüs meselesi bundan sonra dokunanları yakacak ve yaptıklarına pişman edecektir.

Tüm gönüllülerimizi, sivil toplum kuruluşlarını ve vatandaşlarımızı bu konuda duyarlılığa ve seslerini yükseltmeye davet ediyoruz. Ülkemizin, İslam dünyasının ve dünyanın, insanlığını yitirmemiş her ferdini Kudüs ortak paydasında buluşmaya davet ediyoruz.

Kudüs işgalcilerin ve emperyalistlerin değil, bizimdir.

Kudüs hepimizindir.”

 

 

 

 

 

(H.H.A.)KARS/ FİLİZ D.

 
Bu Haberin Manşeti :

Kudüs Kararına Kars ta Tepki Gösterdi…
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 364
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler