Kurbanlık fiyatları açıklandı | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Kurbanlık fiyatları açıklandı

12 Temmuz 2018, Perşembe 10:10:16 Kaydet Paylaş
Kurbanlık fiyatları açıklandı

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars’ta her yıl olduğu gibi bu yılda yetiştiricilerin merakla beklediği açıklamaya göre yurt içi kurbanlık fiyatı 850 TL, yurt dışı kurbanlık fiyatı ise 625 TL olarak belirlendi.

Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, ilimizden batı ilerine kurbanlık sevkiyatlarının yaklaşık 2 hafta sonra başlayacağını söyledi.  Damızlık ve özellikle gebe büyük ve küçükbaş hayvan sevkine kesinlikle izin verilmeyeceği noktasında ilgili vatandaşları uyaran Düzgün, kurbanlık hayvan sevklerinde geçtiğimiz yıl uygulanan tüm prosedürlerin bu yılda itinayla uygulanacağını söyledi.

Öte yandan Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, geçtiğimiz günlerde hayvan üreticisinin enflasyonun üzerinde bir zamla satışa çıkmasının muhtemel olduğunu belirterek kurbanlık fiyatlarında ağustos ayındaki kurun belirleyici olacağını söylemişti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ise Türkiye Diyanet Vakfı tarafından bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedellerinin yurt içi kurban bedelinin 850 TL, yurt dışı kurban bedelinin ise 625 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

Diyanet İşleri geçtiğimiz yıl da kurban kesim bedellerini yurt içinde 850 TL olarak açıklamıştı. Yurt dışında ise 600 TL olarak belirlemişti.

Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, geçtiğimiz günlerde hayvan üreticisinin enflasyonun üzerinde bir zamla satışa çıkmasının muhtemel olduğunu belirterek kurbanlık fiyatlarında ağustos ayındaki kurun belirleyici olacağını söylemişti. Tunç, buna göre küçükbaş kurbanlıkların ortalama bin TL, büyükbaş kurbanlıkların ise ortalama 7 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkmasını öngördüklerini de dile getirmişti.

(H.H.A)KARS/AYLİN.K
Bu Haberin Manşeti :

Kurbanlık fiyatları açıklandı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 437
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler