KYK Burs ve Kredi Başvuruları Başladı! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

KYK Burs ve Kredi Başvuruları Başladı!

17 Ekim 2017, Salı 10:03:34 Kaydet Paylaş
KYK Burs ve Kredi Başvuruları Başladı!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
KYK burs ve öğrenim kredisi başvuruları başladı. 16 Ekim'de başlayan KYK burs başvurusu işlemleri 24 Ekim'de son bulacak. Burs başvurusu nasıl yapılır? sorusunun yanıtını sizler için verdik. Maddi destek almayan öğrenciler burs ve kredi başvurularını e-Devlet girişi yaparak tamamlayacak.

KYK Burs başvuruları haftalardır öğrencilerin en çok araştırdığı konular arasındaydı. Üniversiteler eğitim-öğretim yılına başlamış fakat KYK burs başvuru tarihi hakkında herhangi bir açıklama yapılmamıştı. KYK burs vve kredi başvurusu e-Devlet üzerinden bugünden itibaren yapılabilecek. E-Devlet giriş ekranı ve KYK burs ve kredi başvuruları hakkında detaylı bilgi haberimizde. İşte Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan yapılan açıklama…

KYK BURS BAŞVURULARI BAŞLADI

2017-2018 öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans, özel yetenek, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora) öğrencilerinin burs/kredi başvuruları 16 – 24 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşları da burs/kredi başvurusunda bulunabiliyor.

BURS VE KREDİ BAŞVURULARI İÇİN SON GÜN 24 EKİM

16 Ekim – 24 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden alınacak başvurularda, öğrencilerin öğrenim bilgilerini kontrol etmeleri ve başvuruyu doğru bir şekilde tamamlamaları gerekiyor.

 

(H.H.A.)MERKEZ/DİLAN.E.

Okunma : 487
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler