Mısır Adası izle full (Simindis kundzuli) türkçe | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Mısır Adası izle full (Simindis kundzuli) türkçe

08 Ocak 2015, Perşembe 00:07:27 Kaydet Paylaş
Mısır Adası izle full (Simindis kundzuli) türkçe

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Mısır Adası izle full (Simindis kundzuli), hür haber ajansı sinema izle, Mısır Adası Türkçe altyazılı fragman izle

Özet & detaylar

Bir çiftçi ve torunu sakin ve tekdüze bir hayat sürmektedir. Bir tarım sezonu boyunca anlatılan hikayede bu dede ve torunun yaptığı şey, her yıl olduğu gibi toprağı belleyip mısır ekmektir. Gürcistan ile Abhazya arasındaki adada çalışan ikili, gün boyunca kıyıdan geçen askerler dışında kimseyi görmezler. Fazlasıyla sessiz ve sakin bu hayatı yeni bir gelişme biraz karıştıracaktır: Yaralı askerlerden biri, yetiştirdikleri mısırların arasına gizlenir ve bu durum bir taraf tutmaları ihtimalini yaratır.

Gürcistan yapımı olan Mısır Adası, Oscar ödüllerinde En İyi Yabancı Film dalında ilk 9'a kalan filmlerden biridir. George Ovashvili yönetmenliğindeki film, ülkemizde ilk olarak Adana Altın Koza Film Festivali'nde izleyiciyle buluştu ve ardından 2014 Filmekimi programında yer aldı. Başrolünü İlyas Salman'ın üstlendiği filmde ona; Mariam Buturishvili, Irakli Samushia ve Tamer Levent gibi isimler eşlik ediyor.

Bir tarım sezonunu anlatan film, tek düze hayatları olan bir çiftçi ve torununun başına gelenleri konu ediyor. Gürcistan ile Abhazya arasındaki adada mısır eken bu ikili, gün boyunca kıyıdan geçen askerler dışında kimseyi görmezler. Fazlasıyla sessiz ve sakin bu hayatı yeni bir gelişme biraz karıştıracaktır: Yaralı askerlerden biri, yetiştirdikleri mısırların arasına gizlenir ve bu durum bir taraf tutmaları ihtimalini yaratır.

Okunma : 2285
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler