Muharrem İnce Kimse kazandığımız seçimi yok sayıp boyun eğmemizi bekleyemez | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Muharrem İnce Kimse kazandığımız seçimi yok sayıp boyun eğmemizi bekleyemez

20 Nisan 2017, Perşembe 11:01:15 Kaydet Paylaş
Muharrem İnce Kimse kazandığımız seçimi yok sayıp boyun eğmemizi bekleyemez

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “16 Nisan’da gerçekleşen sözde anayasa değişikliği adı altında milletin hayır iradesine darbedir. Bundan sonra yapılması gereken demokrasi mücadelesinin bayrağına sımsıkı biçimde sarılmak ve bu darbeyi savuşturana kadar kesintisiz mücadele etmektir. Kimse bizden haklı olduğumuz ve kazandığımız bir seçimi yok sayıp, oldubittiye boyun eğmemizi bekleyemez” açıklamasında bulundu.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 16 Nisan referandumunun iptaline ilişkin başvuruları reddetmesi üzerine bir açıklama yayımladı.
16 Nisan günü YSK'nın mühürsüz oy pusulalarını ve zarfları geçerli sayacağını ilan etmesini, “Sonuçları bakımında hem kurulmak istenilen rejimin somut örneği, hem de Türkiye'de seçimlerin bir daha adil biçimde yapılamayacağının kanıtı” olarak değerlendiren İnce, şunları kaydetti:
“Tam hukuksuzluğun, hukuk sayılabileceği örneği muz cumhuriyetlerinde  
dahi zor rastlanacak bir durumdur. YSK'nın kararı hiçbir koşulda kabul edilemez. Çünkü kanunun ilgili maddesi okuması olan ama iradesi ipotek altına sokulmamış her insanın anlayabileceği kadar açıktır. Kanun maddesi bu haldeyken dünyanın hiçbir yerinde yargıç cüppesi giyen birine böyle bir karar aldırılamaz! Hem verilen itiraz dilekçesi, sonrasında alınan karar, bu kararın sonucunda yaşanan bu süreçlerin mimarının ‘Atı alan Üsküdar'ı geçmiştir' gibi bir söylemde bulunması, oynanan oyunu her yönüyle ortaya çıkarmıştır.

(H.H.A)KARS/E.A

Okunma : 396
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler