Murtaza Karaçanta Partisinden İstifa Etti | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Murtaza Karaçanta Partisinden İstifa Etti

06 Şubat 2018, Salı 07:18:04 Kaydet Paylaş
Murtaza Karaçanta Partisinden İstifa Etti

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars'ın MHP'li Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta istifa etti

MHP yönetimi Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta'nın istifasını istedi. MHP istifa isteğine gerekçe olarak, Karaçanta'nın, "Partinin saygınlığına halel getirmesini" gösterdi.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin istifasıı istediği Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta'dan beklenen açıklama geldi.

"Partinin saygınlığına halel getirmekle" suçlanan Karaçanta istifa ettiğini açıkladı ve seçime kadar bağımsız olarak görevinin başında olacağını belirtti.

İstifasının istenmesinin sebebini bilmediğini belirten Karaçanta, bugün Ankara’ya gideceğini ifade etti.

Karaçanta şunları söyledi:

 “Bugün, Sayın Genel Başkanımızın talimatlarıyla mensubu olduğum, bundan sonra da asla ülkücü olmamdan, milliyetçi olmamdan onur duyduğum daha doğrusu sevdam diyeceğim partimden istifa ettim. Bundan sonraki süreçte de tabi ki Türk milliyetçiliği ruhum devam edecek. Ama belediye başkanlığı görevime bir süre bağımsız olarak devam edeceğim.

Kars halkı bilmeli ki Belediye Başkanları Murtaza Karaçanta dimdik ayaktadır. Çalışan personelleriyle, belediye başkan yardımcılarıyla, tüm personelleriyle Kars halkına hizmet etmeye devam edeceğiz. Görevimizin başındayız. Mensubu olduğum partiden istifa ettim, bağımsız olarak görevime devam edeceğim.”

MURTAZA KARAÇANTA KİMDİR?

Murtaza Karaçanta, 1961 yılında Kars’ta doğdu. Emekli bürokrat, Muhasebeci ve Hesap Uzmanı, Kars Belediyesi Meclis Üyesi; Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Kars İl Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden emekli oldu.

Türk Kamu Sen İl Sekreterliği ve işyeri temsilciliği yaptı. Türkiye Azerbaycan ilişkilerinin gelişmesine Kars’tan ve bölgeden katkı sunmak amacı ile Kars Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği’ni kurarak, kurucu başkanlık görevini üstlendi.

Kars kültür ve folkloruna hizmet etmek amacı ile Kültür ve Turizm Kars İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan Kültür Turizm Derneği’nin yönetim kurulu üyeliğine getirildi.

29 Mart 2009 mahalli seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Kars Belediye Meclis Üyeliği’ne seçildi. Plan-Bütçe, İmar ve Denetim Komisyonlarında görev aldı.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde MHP’den Kars Belediyesi Başkan adayı oldu ve seçimi kazanarak Kars Belediyesi Başkanı oldu.

Murtaza Karaçanta, evli ve 2 çocuk babasıdır.

(H.H.A.) KARS 
Bu Haberin Manşeti :

Murtaza Karaçanta Partisinden İstifa Etti
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 463
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler