Murtaza Karaçanta:Sokak Hayvanlarına Hep Birlikte Sahip Çıkmalıyız | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Murtaza Karaçanta:Sokak Hayvanlarına Hep Birlikte Sahip Çıkmalıyız

12 Ocak 2018, Cuma 09:09:43 Kaydet Paylaş
Murtaza Karaçanta:Sokak Hayvanlarına Hep Birlikte Sahip Çıkmalıyız

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Başkan Karaçanta hayvan barınağını ziyaret ederek yetkili başkan yardımcıları ve birim müdürüne gerekli talimatları vererek sokak hayvanlarının daha sağlıklı bir ortam da yaşamlarını sürdürmesi için gerekli bütün çalışmaların yapılmasını istedi.

Hayvan barınağını ziyaret eden Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, “Sokak hayvanlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve yiyecek anlamında sıkıntı yaşamaması için bazı kurumlarla istişare edilerek yemek artıklarını çöp yerine sokak hayvanlarına temin edilmesi konusun da gerekli çalışmaları ilgili birim müdürlüğümüzce yürütülmektedir.” Diye belirtti.

Başkan Karaçanta konuşmasını şöyle sürdürdü: “Özellikle köylerden ve ilçelerden araçlarla getirilip Kars Merkeze bırakılan sokak hayvanlarından dolayı hayvan barınağında yeterli alanın olmaması münasebetiyle zaman zaman büyük zorluklarla karşı karşıya kalıyoruz, zaman zaman sosyal medyada gündeme gelen sokak hayvanlarına yapılan vahşet hepimizin yüreğini acıtmaktadır. Sokak hayvanlarına işkence yapan zihniyeti şiddetle kınıyor ve toplumumuzun daha duyarlı olmasını bekliyor ve aynı zamanda sokak hayvanlarına hep birlikte sahip çıkalım diyoruz.”

Öte yandan havyan barınağını ziyaret eden Başkan Karaçanta'nın sokak hayvanlarına gösterdiği sevgide gözlerden kaçmadı.

 

 

 

 

 

 

 

(H.H.A.)KARS/ FİLİZ D.

 
Bu Haberin Manşeti :

Murtaza Karaçanta:Sokak Hayvanlarına Hep Birlikte Sahip Çıkmalıyız
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 325
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler