Nakşibendi Lideri Bursevi’den sosyal medyayı sallayan Açıklama "Uzay Mekiğini Biz Düşürdük" | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Nakşibendi Lideri Bursevi’den sosyal medyayı sallayan Açıklama "Uzay Mekiğini Biz Düşürdük"

12 Mart 2018, Pazartesi 12:37:46 Kaydet Paylaş
Nakşibendi Lideri Bursevi’den sosyal medyayı sallayan Açıklama "Uzay Mekiğini Biz Düşürdük"

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Nakşibendi lideri Şeyh Ahmet Yasin Bursevi, 1986'da kalkışından dakikalar sonra infilak eden Challenger uzay mekiğini kendilerinin düşürdüğünü söyledi, sosyal medya yıkıldı.

Nakşibendi lideri Şeyh Ahmet Yasin Bursevi, 1986'da kalkışından dakikalar sonra infilak eden Challenger uzay mekiğini kendilerinin düşürdüğünü iddia etti. Bursevi'nin iddiasına göre mekik, civataların gevşetilmesi sonucu düştü.

SOSYAL MEDYADA YAYILDI

Odatv'nin aktardığına göre, Nakşibendilerin lideri Şeyh Nazım Kıbrisi öldükten sonra yerine geçen Şeyh Ahmet Yasin Bursevi'nin bir videosu sosyal medyada gündem oldu.Bursevi'nin videosunda 28 Ocak 1986'da kalkışından dakikalar sonra infilak eden Challenger uzay mekiğini kendilerinin düşürdüğüne yönelik ifadeler yer alıyor.

"CİVATALARI GEVŞETTİK, BİRAZDAN DÜŞECEK"

Bursevi'ye göre Challenger'ın düşmesiyle ilgili olay şöyle gelişti:

"Bu Challenger diye bir uzay aracı fırlattılar ya. O tam fırlatıldığı zamanda Habbe'nin içindeydik. Bak yazılıdır o da. Habbe'nin içerisindeydik, Ahmet Amca Hızır Aleyhiselam'dan yardım istedi. Televizyon yok, hatmenin içerisindeyiz. 'Fırlatıldı hala niye patlamadı?' diyor Ahmet Amca. Sesli konuşuyor, duramıyor. Mehmet Emin Amca da dedi ki 'Ahmet, merak etme cıvatalarını gevşettik biraz sonra bu düşecek.' Yemin ediyorum, saatle yazdık oraya. Dediği saatte tam saniyesi saniyesine ertesi gün haberlerde dinledik. O saatte Challenger patladı."

7 ASTRONOT VE 1 ÖĞRETMEN KAZADA ÖLMÜŞTÜ

1983'te ilk uçuşunu yapan Challenger Mekiği, dünya yörüngesinde dokuz görev yaptı. Mekik, 10. ve son uçuşunda, 1986 yılında kalkışından 73 saniye sonra infilak etmiş ve 7 profesyonel astronot ve 1 öğretmen, bu kazada yaşamını yitirmişti.

(H.H.A)Figen B.

Okunma : 218
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler