Neden Tarkovski Olamıyorum Filmi izle full fragman izle tek parça 2014-2015 | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Neden Tarkovski Olamıyorum Filmi izle full fragman izle tek parça 2014-2015

23 Ocak 2015, Cuma 00:38:40 Kaydet Paylaş
Neden Tarkovski Olamıyorum Filmi izle full fragman izle tek parça 2014-2015

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Neden Tarkovski Olamıyorum Filmi izle full fragman izle tek parça 2014-2015

HURHABERJANSİ.COM

Özet & detaylar

 

Bahadır bin bir zorluklarla, iki yakası bir türlü bir araya gelmeden film yapmayı düşünen cesur sinemacılardan biri. Bir tarafta yptığı işin ağırlığı altında ezilmemek, hayallerindeki filmi yapmak için koştururken; diğer taraftanda ailesi, yakın çevresi ve sevdikleri tarafından durmaksızın bir şeyler yapması için dürtülüyor. Peki şansları tükenmek üzere olan bu genç sinemacı ne yapacak? Hayallerine sırt çevirmek pahasına sevdiklerinin kendisini sokmaya çalıştıkları kalıbı kabul mü edecek yoksa sinemanın kendince pek de büyülü olmayan dünyasında ayakta kalmaya çalışmak için çırpınmayı mı sürdürecek?

Film içinde film çekme öyküsü olan "Neden  Tarkovski Olamıyorum?" filminin yönetmenliğini Murat Düzgünoğlu üstlenirken, başrolde Tansu Biçer yer alıyor. Biçer'e kadroda eşlik eden isimlerse  Esra Kızıldoğan, Vuslat Saraçoğlu, Menderes Samancılar, Tülay Bursa, Recep Yener, Sacide Taşaner ve Serkan Genç.

Neden Tarkovski Olamıyorum...
Daha önce televizyon için çektiği çeşitli işlerle tanıdığımız Murat Düzgünoğlu'nun yönetmenliğini üstlendiği Neden Tarkovski Olamıyorum... festival yolculuğundan sonra bu hafta vizyon listesindeki yerini alıyor. "Film içinde, film çekme öyküsünü" beyazperdeye taşıyan yapım, hayallerinin peşinden gitmekle yapmak zorunda kaldığı seçimler arasında bocalayan sinema tutkunu Bahadır'ın öyküsünü izliyoruz. 

Başrolde Tansu Biçer'i seyrettiğimiz filmin kadrosunda ayrıca Esra Kızıldoğan, Vuslat Saraçoğlu, Menderes Samancılar ve Tülay Bursa isimleri göze çarpıyor. Yapım, 21. Adana Altın Koza Film Festivali'nde Yılmaz Güney Ödülü ve FİLM- YÖN En İyi Yönetmen Ödülü; 2014 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ise En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü’nü almıştı... 

Okunma : 2559
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler