Okul çevreleri ilk günden polisin güvenliğinde | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Okul çevreleri ilk günden polisin güvenliğinde

11 Eylül 2019, Carşamba 07:47:28 Kaydet Paylaş
Okul çevreleri ilk günden polisin güvenliğinde

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
325 şahıs sorgulanmış olduğu uygulamada; Yoklama kaçağı olan 1 şahıs yakalanarak gerekli tebligat yapılmış. 44 Okul çevresi kontrol edildi.

Yeni eğitim ve öğretim sezonun başlamasıyla birlikte Kars Polisi; Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçları Denetim Uygulaması’nda, merkez ve ilçelerde 49 ekip ve 240 personelin katılımı ile denetim ve uygulamalar gerçekleştirdi.

Yapılan açıklamada, okul çağındaki çocukların huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını sağlamak, denetim faaliyetleri yoluyla algılanan yakalanma riski duygusunu artırmak ve servis sürücülerinin dikkat ve hassasiyetlerini en üst düzeyde tutarak bu araçların karışabileceği trafik kazalarını önlemek amacıyla, 09.09.2019 tarihinde Türkiye geneli 81 ilde eş zamanlı olarak denetimler yapıldığı bildirildi.

325 şahıs sorgulanmış olduğu uygulamada; Yoklama kaçağı olan 1 şahıs yakalanarak gerekli tebligat yapılmış. 44 Okul çevresi kontrol edilmiş. 34 Okul Servis aracı kontrol edilmiş. 14 Umuma Açık Yer kontrol edildi. Serhat Şehrimizin huzurunun devamlılığı için; vatandaşlarımızın suç ve suçlulara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri tüm araç ve şahısları derhal 155 Polis İmdat Hattına bildirmelerini bekliyoruz.”denildi.
Bu Haberin Manşeti :

Okul çevreleri ilk günden polisin güvenliğinde
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 98
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler