Okul Müdürleri ve Rehber Öğretmenlerine Çocuk İstismarı Semineri. | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Okul Müdürleri ve Rehber Öğretmenlerine Çocuk İstismarı Semineri.

27 Aralık 2017, Carşamba 09:01:12 Kaydet Paylaş
Okul Müdürleri ve Rehber Öğretmenlerine Çocuk İstismarı Semineri.

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kağızman ilçesinde görev yapan okul müdürlerine yönelik çocuk ihmali ve istismarının psikoloji boyutu anlatıldı.

Kağızman Halk Eğitimi Merkezinde yapılan seminere Kars Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemalattin Güven, Kağızman İlçe Mili Eğitim Müdürü Yakup Bayşar, İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri ile ilçede görev yapan tüm okul müdürleri ve rehber öğretmenler katıldı.

Seminere katılan okul müdürlerine Kars il Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemalettin Güven tarafından çocukların gelecekleri ve yaşadıkları sıkıntıların haberdar edilmesi durumunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak anında müdahil olduklarını ve gereken her türlü desteği sağladıklarını söyledi.

Bugün yaşanan olaylar karşısında neler yapılacağını birçok kişinin bilmediklerine dikkat çeken Güven, “Bu konuda Bakanlığımız ciddi bir çalışma içerisinde ve sizlerle de sıkça bir araya gelerek bu konularda çocuklarımızın gelişmesini bilgilenmelerini sağlayacağız.” diye ifade etti.

Kars Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Psikologlar  da, ilk olarak çocuk istismarı ile ilgili rehber öğretmenlere slaytlı kısa bir sunum yaptı.      

Güzel bir dünyada yaşama hakkının engelli ya da engelsiz tüm çocukların hakkı olduğunu belirten Psikolog , “Bildiğiniz gibi Çocuk İstismarı konusu günümüzün en önemli konuları arasında yer almakta. Bu konu üzerinde birçok çalışmalar yapılmakta ve çocuklar her şekilde dışarıdaki hayata karşı hazırlanmaya çalışılmaktadır” diye belirtti.

 

 

 

 

(H.H.A.)KARS/ FİLİZ D.

 
Bu Haberin Manşeti :

 Okul Müdürleri ve Rehber Öğretmenlerine Çocuk İstismarı Semineri.
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 391
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler