Okul yolu toz toprak, okul yolu çamur dolu... | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Okul yolu toz toprak, okul yolu çamur dolu...

15 Eylül 2018, Cumartesi 08:05:04 Kaydet Paylaş
Okul yolu toz toprak, okul yolu çamur dolu...

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars merkez Ahmet Arslan Caddesi üzerinde bulunan Çelik Başarı İlköğretim Okulu öğrencileri, yeni eğitim öğretim yılına sorunlarla başlıyor.

Okulların açılmasına sayılı günler kala, Çelik Başarı İlköğretim Okulu yönetimi ve öğrenci velilerinin “okul yolunun iyileştirilmesi” ile ilgili çabaları sonuçsuz kaldı.Toprak yolda, toz duman içinde okula giden öğrenciler, yağmurların başlamasıyla da çamur deryasına dönen yollarda, ayaklarına poşetler geçirerek okula gitmek zorunda kalacaklar.

Öğrenci velileri, bir an önce okul yolunun asfalt yapılması gerektiğini ifade ederek; “Çocuklar her şeyden ve herkesten önce gelmeli, yıllardır bu konuyu yetkililere iletmemize rağmen bir sonuç alamadık. Son noktada öğrenci velilerimizle birlikte Kars Belediyesi ve Kars Valiliği önünde protesto gösterisi yapacağız. Tek isteğimiz çocuklarımızın huzurlu ve temiz bir ortamda eğitim almaları, bunu istemek bizlerin en doğal hakkı, bizler nasıl vergilerimizi, su paramızı, çöp ve temizlik vergimizi ödüyorsak, düzgün ve düzenli yol hizmeti almak da bizlerin hakkı, bu hakkı bize çok görenlerden hesap sorma hakkını da kendimizde görüyoruz” diye konuştular.

(H.H.A.) KARS/FİDAN M.
Bu Haberin Manşeti :

 Okul yolu toz toprak, okul yolu çamur dolu...
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 335
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler