Osmanlı Projesi Kapsamında Harakani Türbesi ve Evliya Camii’nin Etrafı Işıklandırıldı | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Osmanlı Projesi Kapsamında Harakani Türbesi ve Evliya Camii’nin Etrafı Işıklandırıldı

05 Ağustos 2017, Cumartesi 10:45:51 Kaydet Paylaş
Osmanlı Projesi Kapsamında Harakani Türbesi ve Evliya Camii’nin Etrafı Işıklandırıldı

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars Kentinin Tarihi ve Turistik alanlarının korunma altına alınması ve yaşam alanlarına dönüştürülmesi amacıyla Kars Valiliği’nce hazırlanan ‘ Tarihi Dokunun Korunması’ projesi kapsamında yapımı devam eden 1’inci etap Evliya Cami ve Kümbet Cami çevre düzenlemesi, aydınlatma projesi ile ışıklandırılan bölge akşam saatlerinde vatandaşlardan da yoğun ilgi görüyor. Aileleriyle birlikte bölgeye gelen vatandaşlar bol bol fotoğraf çekiyor.

2015 yılı sonlarında yapımına başlanan ve projede değişikliğine gidilen bölgede 2016 yılında Kars’a vali olarak atanan Rahmi Doğan ile birlikte bölge de özellikle çevre düzenlemesi ile birlikte ışıklandırma çalışmalarına hız verildi. Işıklandırma çalışmaları DBK İnşaat Elektrik'e yaptırılan Harakani Türbesi, Evliya Cami, Kümbet Cami geceleri bir başka güzel oldu.

Başta Kars Valisi Rahmi Doğan olmak üzere ışıklandırma ve çevre düzeni çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür eden vatandaşlar, “Yıllarca özlemini duyduğumuz ışıklandırma çalışmaları nihayet yapıldı. Burası çok güzel oldu. Ailemizle birlikte gelerek burada saatlerce oturuyor. Arkamızda Kars Kalesi, yanı başımızda Kümbet, Evliya ve Ulu Cami, burada huzur buluyoruz. Biz gerçekten buranın yapılmasında emeği olan herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

(H.H.A.)KARS/KÜBRA S.

 
Bu Haberin Manşeti :

Osmanlı Projesi Kapsamında Harakani Türbesi ve Evliya Camii’nin Etrafı Işıklandırıldı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 615
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler