PKK’LI TERÖRİSTLER AFRİN’DE HASTANE AÇTI | Hür Haber Ajansı

 

İndex

PKK’LI TERÖRİSTLER AFRİN’DE HASTANE AÇTI

14 Aralık 2017, Perşembe 07:28:46 Kaydet Paylaş
PKK’LI TERÖRİSTLER AFRİN’DE HASTANE AÇTI

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Türkiye tarafından operasyon yapılması beklenen PKK’lı teröristler Afrin’de yeni bir hastane açtı. Açılış törenine örgütün üst düzey yöneticilerinin de katılacağı söylenirken, hastane sadece PKK’lı teröristlere yönelik hizmet vereceğini açıkladı.

TSK’nın Afrin operasyonu harekatına karşı harekete geçen terör örgütü PKK, bölgede hastane açtı. Halep’e bağlı Afrin ilçesinde 5 senedir işgal unsuru olarak bulunan PKK, sınır hattı ve iç bölgelerde yaptığı saldırı hazırlıklarına 70 yataklı hastaneyi ekledi. Cephede yaralanan PKK’lı teröristleri tedavi maksatlı açılan hastaneden Afrin’de yaşayan siviller yararlanamayacak.

TIBBİ DONANIM ABD VE AVRUPA’DAN

Terör örgütünün Afrin elebaşları tarafından açılan hastane gelişmiş tıbbi cihazlarla donatıldı. ABD ve Avrupa ülkeleri ismine faaliyet yürüten dernek ve vakıfların yapımını üstlendiği hastanenin bütün cihaz ve tıbbi donanımı İtalya, Almanya gibi ülkelerden temin edildi ve Erbil üstünden Afrin’e getirildi.

PKK İÇİN SEFERBER OLDULAR

2011 senesinden başlayarak PKK’ya ziraat, demokrasi bilinci, eğitim, sağlık ve benzeri başalıklar altında yardım eden batılı dernekler, Afrin’de açılan PKK Hastanesi için de seferber oldular. Sözde terör örgütüne yardım maksatlı faaliyete giren hastane projesinin öncülüğünü “Syrian American Medical Society” adlı kurum üstlendi.

SAHTE PROJELERLE NAKDİ YARDIM

Hastanenin inşaat, tıbbı techizat ve personel giderleri “Syrian American Medical Society” adlı kurum tarafından karşılandı. Türkiye, Ürdün ve Erbil hattında 200’den fazla dernek ve vakfın sahte projelerle insani yardım isimi altında terör örgütüne yönelik ayni ve nakdi yardımları devam ediyor.

ÖRGÜT, GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

Suriye PKK’sı PYD’nin sözde Afrin Komutanı Mahmud Berhidan’ın da katıldığı açılışta Türkiye aleyhine konuşmalar yapıldı. Türkiye’ye tehditler savuran Berhidan, Afrin’de yeni bir seferberlik kararı aldıklarını açıkladı.

 

 

 

 

 

(H.H.A) MERKEZ/ SÜNDÜZ E.

Okunma : 362
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler