Sağlığına Kavuştu | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Sağlığına Kavuştu

22 Haziran 2018, Cuma 11:48:10 Kaydet Paylaş
Sağlığına Kavuştu

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars'ta tedavi edilen yavru ayılar sağlığına kavuştuKARS - Kafkas Üniversitesi Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi altına alınan yavru ayılar sağlığına kavuştu.

Kars'ta tedavi edilen yavru ayılar sağlığına kavuştu

KARS - Kafkas Üniversitesi Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi altına alınan yavru ayılar sağlığına kavuştu. 
Kars'ta Selim ilçesine bağlı Hasbey köyünde annesinden ayrıldığı için köpeklerin saldırısına uğrayan ve yine Sarkımış'ta bulunan yavru boz ayılar Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar  Genel Müdürlüğü 13. Bölge Müdürlüğü Kars İl Şube Müdürlüğü ekiplerince, Kafkas Üniversitesi Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne getirilerek tedavi altına alındı. 
Kafkas Üniversitesi Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Doç. Dr Metin Öğün ve ekibi tarafından tedavileri yapılan yavru ayılar, 1 aylık süreçte sağlıklarına kavuştu. Tam anlamda toparlanmaları beklenen yavru ayılar, Kafkas Üniversitesi Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nin de sembolü haline geldi. Her türlü bakımlarının titizlikle yapıldığı yavru ayılar, doğal ortamlarına kavuşmak için gün sayıyor. 
Yavru ayıların önümüzdeki günlerde doğaya bırakılması bekleniyor.

(H.H.A)KARS/BÜLBÜL D.
Bu Haberin Manşeti :

Sağlığına Kavuştu
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 293
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler