Şapla Mücadele Aralıksız Devam Ediyor | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Şapla Mücadele Aralıksız Devam Ediyor

11 Mart 2018, Pazar 08:08:11 Kaydet Paylaş
Şapla Mücadele Aralıksız Devam Ediyor

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
26 Şubat 2018 tarihinde Kars’ta tespit edilen Şap Hastalığı nedeniyle konulan karantina süresi dahilinde hastalıkla mücadele devam ediyor.

Kars’ta görev yapan veterinerlerin tamamı ile hafta sonları da çalışmak suretiyle hastalıkla mücadele konusunda kararlı çalışmalarını sürdüren Tarım İl Müdürlüğü bünyesinde 40 araç 80 personel ile toplam 100 köyde 75.000 adet aşılama yapıldı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Düzgün, hastalıkla mücadele süresince alınan tedbir ve çalışmalarla ilgili şu ifadelere yer verdi;

“Hayvan hastalıkları ve hayvan hareketleri kontrolü genelgesi” ne istinaden hayvan varlığımızın salgın hastalıklardan korunması, halk sağlığını tehdit eden zoonoz hastalıklarla mücadele edilmesi ve hayvan hareketlerinin kontrol altına alınması ve hastalığın bitimine kadar Bakanlık genelgesinde belirtilen süre kadar karantina konulmuş…

Bu nedenle ilimizde görev yapan Veteriner Hekimlerin tamamı hafta sonu dahil olmak üzere sahada aşılama çalışmaları yapmaktadır. Hastalık çıkan işletmede hastalık azalmış ve hastalığın yayılımı durdurulmuştur. İlimizde karantinanın başlangıcından beri 40 araç 80 personelle toplam 100 köyde 75000 adet aşılama yapılmış olup çalışmalar devam etmektedir. “ dedi.

(H.H.A.)KARS/ÇETİN KELEŞ
Bu Haberin Manşeti :

Şapla Mücadele Aralıksız Devam Ediyor
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 377
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler