Sarıkamış da Su Arıtma Çalışmaları Devam Ediyor | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Sarıkamış da Su Arıtma Çalışmaları Devam Ediyor

31 Ekim 2017, Salı 14:52:18 Kaydet Paylaş
Sarıkamış da Su Arıtma Çalışmaları Devam Ediyor

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Sarıkamış'da belediye tarafından projelendirilerek hayata geçirilen içme suyu çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, içme suyu şebeke hattının büyük bölümünün tamamlandığını ve ilçeyi besleyen ve farklı kaynaklardan gelen suların tamamının arıtma tesisine bağlandığını söyledi.
İlçenin tamamında vatandaşlara arıtma tesisinden arıtılmış çok kaliteli bir su verileceğini ifade eden Toksoy, şunları kaydetti:
"Sularımızın tamamını rehabilite ederek arıtma tesisine bağlıyoruz. İstasyon yolu üzerinde yaptığımız pompa istasyonu ile artık kaynak suları arıtma tesisine yönlendiriyoruz. Kızılçubuk, Kurtdere, Çataldere, Acısu kaynakları ile 2 sondaj kuyusundan alınan suların tamamını arıtma tesisine bağlıyoruz.
Arıtmaya bağlamadığımız su kalmamış olacak. Dolayısıyla 3 gün içinde arıtma haricindeki suları ve depoları iptal edeceğiz. Tüm ilçemizin su ihtiyacını içme suyu arıtma tesisinden karşılamış olacağız. Artık Şehitler Mahallesi dahil tüm çeşmelerden içilebilir su akacak ve artık su kesintisi olmayacak. Bize güvenip sabır gösteren güzel ilçemin güzel insanlarına hayırlı olsun."

(H.H.A.)KARS/ S.C.
Bu Haberin Manşeti :

Sarıkamış da Su Arıtma Çalışmaları Devam Ediyor
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 523
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler