Sarıkamış Kayak Merkezi nde Hafta Sonu Yoğunluğu Yaşandı. | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Sarıkamış Kayak Merkezi nde Hafta Sonu Yoğunluğu Yaşandı.

12 Şubat 2018, Pazartesi 11:03:14 Kaydet Paylaş
Sarıkamış Kayak Merkezi nde Hafta Sonu Yoğunluğu Yaşandı.

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Son zamanlarda özellikle İranlıların yoğun ilgi gösterdiği Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi kayak sevenlerin renkli görüntülerine sahne oluyor.

Cıbıltepe’ye kaymak için gelenler önce müzik eşliğinde halay çekiyor. Ardından Sarıçam ağaçları arasında kristal kar üzerinde sevdikleriyle kaymanın keyfini çıkarıyor. 

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Cıbıltepe Kayak Merkezi, yerli ve yabancı kayak severlerle doldu, taştı. İranlıların yoğun ilgi gösterdiği Sarıkamış’ta hafta sonu yoğunluğu yaşandı. Kayak yapmak için Cıbıltepe Kayak Merkezi’ne gelenler, önce halay çekip oynadı. Ardından semaverde kar üstünde çay demledi. Daha sonra güneşli havada saatlerce kaydı. Sarıkamış’taki yoğunluk zaman zaman da renkli görüntülere sahne oldu.

Sarıçam ormanları, kristal karı ve uzun kayak pistleriyle kış turizminde ön plana çıkan Cıbıltepe Kayak Merkezi Türkiye’nin dört bir yanından gelen yerli turistlerin yanı sıra son dönemde yabancı turistlerinden ilgi göremeye başladı. Hafta sonunu Sarıkamış’ta geçirdiğini ifade eden Beyza Diler, “Sarıkamıştayız 2018 sezonu çok yoğun geçiyor hiçbir sene bu kadar yoğun görmemiştim, bugün güzel güneşli pistlerde harika hepimiz keyifliyiz” dedi.
Hafta sonunu fırsat bilerek Sarıkamış’a gelen vatandaşlar, kristal kar üzerinde samaver çayı içti, mangal yaktı. Müzik eşliğinde halay çekti, ardından sarıçam arasındaki pistlerde saatlerce kaydı. Kayak merkezindeki yoğunluk turizmcilerinde yüzünü güldürdü. Pistlerde yaklaşık 2 metre kar bulunan Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde toplam uzunlukları 25 kilometreyi bulan 8 slalom ile 1 snowboard pisti ve saatte bin 200 kişi taşıma kapasiteli 4 telesiyej hizmet veriyor.

 

 

(H.H.A) /MERKEZ  G.Ö.
Bu Haberin Manşeti :

Sarıkamış Kayak Merkezi nde Hafta Sonu  Yoğunluğu Yaşandı.
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 322
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler