Sarıkamış Şehitleri 103.Yıldönümünde Anıldı… | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Sarıkamış Şehitleri 103.Yıldönümünde Anıldı…

06 Ocak 2018, Cumartesi 09:56:54 Kaydet Paylaş
Sarıkamış Şehitleri 103.Yıldönümünde Anıldı…

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kars'ın Sarıkamış İlçesinde 10 bin kişi ellerinde meşalelerle eksi 10 derece soğukta yürüyerek Allahuekber Dağları’nda şehit düşen 90 bin Mehmetçiği andı.

Sarıkamış Şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı’nda toplanan yaklaşık 10 bin kişi soğuk havaya aldırış çoluk-çocuk, yaşlı genç şehitleri andı.

Yürüyüşe katılan vatandalar, “Güzel bir şey tabi ki bu duyguyu yaşamak istiyoruz. Onlar şehit oldular ki biz vatanımızda böyle yaşayabilelim. Bu Türk Bayrağını güzel bir şekilde dalgalandırıyoruz. Dosta düşmana karşı görsünler bu bayrak hiçbir zaman inmeyecek inşallah” dedi.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı’nda toplanan yaklaşık 10 bin kişi buradan kortej eşliğinde başlayan yürüyüş yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulunan şehitlik anıtında son buldu. Şehitler Anıtı önüne kadar meşelilerle yürüyen kalabalık, burada şehitler anısına dua etti.

Şehitler Anıtı’nda büyük harflerle yazılan ‘Ruhunuz Şad Olsun’ yazısı meşalelerle tutuşturuldu. Yapılan duaların ardından meşaleli yürüyüş son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

(H.H.A.)KARS/ FİLİZ D.
Bu Haberin Manşeti :

Sarıkamış Şehitleri 103.Yıldönümünde Anıldı…
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 433
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler