Sıcak Kudüs Krizi Ardından İsrail in Büyük Hamlesi!! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Sıcak Kudüs Krizi Ardından İsrail in Büyük Hamlesi!!

13 Aralık 2017, Carşamba 14:46:21 Kaydet Paylaş
Sıcak Kudüs Krizi Ardından İsrail in Büyük Hamlesi!!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kudüs krizi devam ederken İsrail'den ilginç bir hamle geldi. İsrail İstihbarat Bakanı Yisrael Katz, Suudi Arabistan'ın Filistin-İsrail barış görüşmelerine destek vermesini istedi ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ı ülkeye davet etti.

Kudüs ile ilgili yaşanan gelişmeler sonrası İsrail'den Filistin ile ilgili ilginç bir hamle geldi. İsrail İstihbarat Bakanı Yisrael Katz, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı İsrail'e davet etti.


Suudi Elaph gazetesine bir röportaj veren Katz, Suudi Arabistan'ı Arap dünyasının lideri olarak tanımladı ve İsrail- Filistin arasındaki barış sürecine destek olabileceğini söyledi. Katz, Suudi Arabistan'ın görüşmelere dahil olmasının kendilerini memnun edeceğini söyledi.

Öte yandan, ABD'nin Kudüs'ü İsrail başkenti ilan etmesiyle ilgili konuşan Muhammed bin Selman, Filistinlilerin gelecekte kurulacak Filistin devletinin başkenti olarak Doğu Kudüs'ü görme hakları olduğunu söyledi.

İsrail ile Suudi Arabistan'ın şu anda diplomatik ilişkileri bulunmuyor. Ancak iki ülkenin perde arkasında yakın ilişkiler kurduğu ve İran karşıtlığı paydasında buluştukları iddia ediliyor.

(H.H.A.)MERKEZ/M.S.

Okunma : 381
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler