SİNCAR OPERASYONU | Hür Haber Ajansı

 

İndex

SİNCAR OPERASYONU

12 Haziran 2018, Salı 12:34:36 Kaydet Paylaş
SİNCAR OPERASYONU

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
12 Haziran Kandil operasyonu son dakika haberleri Kandil'e karşı yürütülen operasyonda art arda son dakika haberler geliyor. Gelen son bilgiye göre, terör örgütü PKK'nın Avaşin Basyan kampı tamamen dağıtıldı.

Mehmetçik, Kandil'in kapısında. Operasyonda asker, son 8 kilometreyi adım adım ilerliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Niğde mitinginde halka hitap ediyor. Erdoğan, "Sincar'da, Kandil'de operasyonlarımızı başlattık. Oradaki silah depolarını yok ettik. 20 uçak 14 hedefi vurdu ve geri döndü. Operasyon devam edecek." ifadelerini kullandı. Kandil Dağı, Zağros sıradağlarının uzantısı bir dağ olup 3587 metre yükseltiye sahiptir. İran-Irak sınırında bulunan dağın büyük kısmı Irak tarafında bulunmaktadır. Kandil Dağı üzerindeki en önemli yerleşim birimleri, dağın doğu yakasındaki İran’a bağlı olan Piranşehir ve batı yamacında bulunan ve Kuzey Irak’ın en büyük şehirlerinden Süleymaniye’dir. Akarsuların derin yarıklar ve vadiler oluşturduğu dağ birçok farklı bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapmaktadır. Sincar dağları

ise Irak'ın kuzeybatısında Dicle ile Fırat arasındaki kuru yayla olan El Cezire bölgesinde bulunan sıradağı. Ninova İli'nin Sincar şehrine yakın olduğu için Sincar adı verildi.

(H.H.A)KARS/BÜLBÜL D.

Okunma : 378
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler