Soba Satışları Arttı | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Soba Satışları Arttı

12 Ekim 2018, Cuma 12:36:03 Kaydet Paylaş
Soba Satışları Arttı

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte Kars’ta soba satışları da arttı.

Kars’ta havaların soğuması ile birlikte vatandaşlar kışlık hazırlıklarını yapmaya başladı. 8 ayı kış olan ve eski 30’larda hava sıcaklığının hâkim olduğu kentte, vatandaşlar Sobacıların yolunu tuttu.

Özellikle Kars merkeze bağlı köyler ve ilçelere bağlı köylere satışı yapılan sobalar uzun kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte sobacı esnafının yüzünü güldürmeye başladı.

Merkezde bazı mahallelerde hala soba yakıldığı gözlemlenirken, genellikle kömür ve tezek sobalarına yönelen vatandaşlar da soba fiyatlarının normal olduğunu belirttiler.

Kentte soba ticaretiyle uğraşan esnaflar, havaların soğumasıyla birlikte soba satışlarında artış olduğunu ifade ederek, şu anda soba fiyatlarının da makul seviyede olduğunu söylediler.

Kış hazırlıkları olmazsa iş yapamayacaklarını kaydeden Sobacılar, bugünlerde piyasada kıpırdama olduğunu söyleyerek, “Piyasalar canlandı. Uzun zamandan beri işlerimiz durgundu. Vergimizi, sigorta primlerimizi ve dükkân kiramızı ödeyemez duruma gelmiştik.” dediler.

Öte yandan artan kömür ve odun fiyatlarından dolayı vatandaşların tezek kullanımına yöneldiği de gözlemlenirken, uzmanlar ise hava kirliği konusunda vatandaşlara uyarılarda bulunarak duyarlı olmalarını istedi.

(H.H.A.) KARS/FİDAN M.
Bu Haberin Manşeti :

Soba Satışları Arttı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 290
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler