Son Dakika: Zap Bölgesinde 2 Asker Şehit! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Son Dakika: Zap Bölgesinde 2 Asker Şehit!

17 Ekim 2017, Salı 09:29:50 Kaydet Paylaş
Son Dakika: Zap Bölgesinde 2 Asker Şehit!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Türk Silahlı Kuvvetleri Kuzey Irak'ın Zap bölgesinde 2 askerin şehit olduğunu 1'i ağır üç askerin ise yaralandığını açıkladı. TSK bölgeye yapılan hava harekatında ise 8 terörist öldürüldüğünü belirtti.

Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin el yapımı patlayıcıyı infilak ettirilmesinin ardından çıkan çatışmada iki asker şehit oldu, biri ağır üç asker yaralandı. Güvenlik güçleri 8 teröristi etkisiz hale getirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde bölücü terör örgütü tarafından el yapımı patlayıcı infilak ettirildi. 

Teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada iki asker şehit oldu, biri ağır, üç asker yaralandı. 

Çatışma sonrası Zap bölgesine düzenlenen hava harekatında 8 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildi. 

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz. Türk Silahlı Kuvvetleri asil Türk milletinden almış olduğu güç ile tüm terör örgütleriyle mücadelesine en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir" ifadelerine yer verildi.

 

(H.H.A.)MERKEZ/DİLAN.E.

Okunma : 459
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler