SÖZLEŞMELİ ŞOFÖR DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA ALINACAK | Hür Haber Ajansı

 

İndex

SÖZLEŞMELİ ŞOFÖR DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA ALINACAK

14 Aralık 2017, Perşembe 12:14:17 Kaydet Paylaş
SÖZLEŞMELİ ŞOFÖR DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA ALINACAK

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Resmi Gazete’de yapılan açıklamaya göre merkez teşkilatına Dışişleri Bakanlığı tarafından çalıştırmak üzere 10 sözleşmeli personel alınacağı açıklandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Bakanlığın merkez teşkilatında sürücü olarak çalıştırılmak üzere, KPSS (B) grubu puan sırası asıl alınmak suretiyle 10 sözleşmeli destek personeli alımı gerçekleştirilecek. Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel koşulları taşıması, son müracaat tarihi itibarıyla 35 yaşından gün almaması, en az lise yahut dengi okul mezunu olması, 2016 senesindeki KPSS-B sınavına katılması, en az 3 senelik D sınıfı (önceki sınıflandırmaya göre E sınıfı) şoför belgesine sahip olması ve söz konusu alanda en az bir sene fiilen çalışması gerekiyor.

Erkek adayların askerlikle alakasının bulunmaması, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olması, herhangi bir kamu kurum yahut kuruluşunda 4/B kapsamında çalışmamış olması, sözleşme imzalamaya hak kazanan adayların arşiv ve güvenlik soruşturmasının olumlu neticelenmesi da şartlar arasında yer alıyor.

Başvurular, 2-12 Ocak 2018 tarihlerinde iadeli taahhütlü posta yahut kargo yoluyla “Dışişleri Bakanlığı İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Merkez Personeli Şubesi Dr. Sadık Ahmet Caddesi, No: 8 06100 Balgat – Ankara” adresine yapılacak.

Postadaki gecikmeler ve öbür sebeplerle Bakanlığa ulaşmayan yahut son müracaat tarihinden sonra ulaşan müracaatlar ile eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecek.Yerleştirme işlemi, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın, genel koşullar ile aranan özel koşulları taşıyan ve verilen sürede istenen belgelerle eksiksiz başvuru eden adaylar arasından, 2016 KPSS (B) grubu KPSS-94 puan türü sıralamasına göre olacak.

Değerlendirme neticesinde başarılı bulunan adaylarla, güvenlik soruşturmalarının olumlu olması ve tam teşekküllü bir hastaneden alınmış sağlık kurulu raporu ibraz etmeleri kaydıyla sözleşme imzalanacak. Sözleşme imzalamaya hak kazanan asil adayların ve tespit edilecek sayıda yedek adayın listesi, Bakanlığın “www.mfa.gov.tr” adresli internet sitesi üstünden ilan edilecek, adaylara öte yandan postayla tebligatta bulunulmayacak.

 

 

 

 

 

(H.H.A) MERKEZ/ AYTEN B.

Okunma : 320
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler