TACİZ İDDİALARIYLA DONALD TRUMP’IN BAŞI BELADA! | Hür Haber Ajansı

 

İndex

TACİZ İDDİALARIYLA DONALD TRUMP’IN BAŞI BELADA!

12 Aralık 2017, Salı 09:18:11 Kaydet Paylaş
TACİZ İDDİALARIYLA DONALD TRUMP’IN BAŞI BELADA!

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Üç kadın tarafından yapılan iddialara göre Donald Trump’ın taciz iddiaları ABD gündemine bomba gibi düşerken ortalığı fena karıştırdı. Konu üzerinde araştırma yapılması istenildi.

ABD, Başkan Donald Trump’ın kadınlara yönelik tacizini tartışıyor.

Amerika’da Başkan Donald Trump’ın kendilerine cinsel tacizde bulunduğunu öne süren üç kadın Jessica Leeds, Rachel Crooks ve Samantha Holvey düzenledikleri basın toplantısında yaşananları anlatarak Kongre’nin konuyu soruşturmasını istedi. Basın toplantısı esnasında bugüne kadar Trump ile ilgili cinsel taciz suçlamasında bulunmuş 16 kadının hikayelerini anlatan bir video gösterimi yapıldı. Videoda yer verilen kadınlar ABD Başkanı’nı, işadamı olduğu dönemde kendilerini izinsiz bir biçimde öpmek, mahrem bölgelerine dokunmak, eteklerinin altına elini sokmak ve buna benzer istenmeyen hareketlerde bulunmakla suçladılar. Gelişmelerden rahatsız olan Beyaz Saray ise konuyla alakalı açıklama yaparak basın toplantısı düzenleyen kadınları yalanladı. Beyaz Saray sözcüsü Sarah Sanders, günlük basın toplantısında bu konunun ABD kamuoyunda geçen seneki seçim çalışmaları öncesinde tartışıldığını ve seçmenin Trump’ın başkan olması yönünde görüş bildirmesi ile konunun kapandığı belirtti. Sanders, “Karşılaşılan birçok vaziyette tanıkların ifadeleri bu esassız iddiaların çelişkili olduğunu ortaya koymuştur” ifadesini kullandı. Sözcü Sanders, aynı zamanda basın toplantısı düzenleyen kadınların zamanlamasının ve siyasi gerekçelerinin sorgulanması gerektiğini belirti.

ABD’nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Trump’a yakınlığı ile bilinen Nikki Haley’de pazar günü, bir erkek tarafından kötü muameleye maruz kalmış bütün kadınların, suçladıkları kişi başkan bile olsa seslerini yükseltmeye hakları olduğunu belirtmişti.

Okunma : 337
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler