Tavuk yumurtası üretimi Şubat'ta miktarı düştü | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Tavuk yumurtası üretimi Şubat'ta miktarı düştü

13 Nisan 2018, Cuma 11:12:54 Kaydet Paylaş
Tavuk yumurtası üretimi Şubat'ta miktarı düştü

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Tavuk yumurtası üretimi 1,6 milyar adet olarak gerçekleşti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kars Bölge Müdürlüğü 2018 yılı Şubat ayı kümes hayvancılığı üretimi istatistiklerini açıkladı. Buna göre; tavuk yumurtası üretimi Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 8,4 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3,7 arttı. 

Kesilen tavuk sayısı 94 milyon, kesilen hindi sayısı ise 439 bin adet oldu. Kesilen tavuk sayısı Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 9,5 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,2 arttı. Şubat ayında kesilen hindi sayısı ise bir önceki aya göre yüzde 5,3 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 74,3 arttı. 

Tavuk eti üretimi 166 bin 590 ton, hindi eti üretimi ise 4 bin 647 ton olarak gerçekleşti. Tavuk eti üretimi Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 8,2 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,8 arttı. Şubat ayında hindi eti üretimi ise bir önceki aya göre yüzde 11,1 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 91,9 arttı. 

Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış seriye göre tavuk eti üretimi bir önceki aya göre yüzde 0,02 azaldı. Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre ise tavuk eti üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,9 arttı.

(H.H.A)KARS/NEŞE.H
Bu Haberin Manşeti :

Tavuk yumurtası üretimi Şubat'ta miktarı düştü
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 313
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler