Tedavileri tamamlanan yavru ayılar uçakla Bursa’ya gönderildi | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Tedavileri tamamlanan yavru ayılar uçakla Bursa’ya gönderildi

10 Ağustos 2018, Cuma 06:56:20 Kaydet Paylaş
Tedavileri tamamlanan yavru ayılar uçakla Bursa’ya gönderildi

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Kafkas Üniversitesi Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi altına alınan yavru ayılar sağlığına kavuştu. Tedavileri tamamlanan iki yavru ayı Karacabey ova korusu ayı barınağına götürülmek üzere kargo uçağıyla Bursa’ya gönderildi.

Yaklaşık 1 ay önce Kars’ta Selim ilçesine bağlı Hasbey köyünde annesinden ayrıldığı için köpeklerin saldırısına uğrayan ve yine Sarıkamış’ta bulunan yavru boz ayılar Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 13. Bölge Müdürlüğü Kars İl Şube Müdürlüğü ekiplerince, Kafkas Üniversitesi Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilerek tedavi altına alındı. 

Kafkas Üniversitesi Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Doç. Dr Metin Öğün ve ekibi tarafından tedavileri yapılan ‘Öksüz’ ve ‘Umut’ adı verilen iki yavru ayı 1 aylık süreçte sağlıklarına kavuştu. 

İki yavru ayı Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Bursa 2. Bölge Müdürlüğü ekiplerine teslim edilerek kargo uçağıyla Karacabey ova korusu ayı barınağına götürüldü. 

(H.H.A)KARS/AYLİN.K
Bu Haberin Manşeti :

Tedavileri tamamlanan yavru ayılar uçakla Bursa’ya gönderildi
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


Okunma : 487
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler