Teknoloji kurumundan mezun öğrencilere eğitim desteği | Hür Haber Ajansı

 

İndex

Teknoloji kurumundan mezun öğrencilere eğitim desteği

08 Aralık 2017, Cuma 15:20:42 Kaydet Paylaş
Teknoloji kurumundan mezun öğrencilere eğitim desteği

Haber

Yazı boyutu Azalt Arttır
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından sunulan kariyer programı sayesinde mezun olan öğrencilerin iş hayatında daha başarılı olması hedefleniyor.

Bilgi Teknolojileri ve İletişimi Kurumu tarafından mezun öğrencilere yönelik düzenlenecek olan Teknoloji Dünyasında Kariyer Programı öğrencilere daha önce yaşamadıkları ilginç deneyimleri  yaşatmayı hedefliyor. Kariyer programı kapsamında öğrenciler yenilenen teknolojinin getirisiyle büyüyen iş kollarını tanıyarak belki de iş sahibi olacakları bir programa katılmanın heyecanını yaşayacağı belirtildi. Uygulama ile hayata yeni atılacak olan mezunlarında iş hayatında önlerinin açılacağı ve kariyerlerinin daha parlak olacağı düşünülüyor.

KATILAN KİŞİLER DİĞER MEZUNLARIN BİR ADIM ÖNÜNE GEÇECEK

Yapılacak olan kariyer programında yaklaşık 25 kişiye üniversitede bulunmayan sektör hakkında bilgiler verilerek bir adım öne geçmeleri sağlanacağı bildirildi. Yönelik konularda bilgi sahibi olabilecekler. Bu kariyer programı kapsamında öğrencilerin çalışmayı hedefledikleri sektörler hakkında bilgi sahibi olmalarının yanı sıra iş dünyasına da bütünleşmiş olacakları aktarıldı. Geçen yıl ilki düzenlenen kariyer programında öğrenciler, kendileri için çok faydalı olduğunu belirterek gelecek sene bir daha katılmak istediklerini söylemişlerdi.

ÜNİVERSİTEDE OLMAYAN EĞİTİMLER VERİLECEK

Kendi alanlarında söz sahibi olan kişiler tarafından verilecek olan ücretsiz eğitimle kariyer konusunda önemli adımlar atacak olan öğrenciler bu yıl ikincisi düzenlenecek olan bu programa katılmayı başardıkları takdirde bir adım öne geçtiklerinin farkına varacakları vurgulandı. Açıklanan eğitim programın asıl amacının, üniversitelerinden yeni mezun olan öğrencilerin aldıkları eğitimlerin dışında görmedikleri bir eğitim verilerek farklı bir seviyeye çıkarılmak istendiği olarak aktarıldı. Ayrıca bu programa katılacak öğrencilerin programın sonunda kendilerini farklı bir dünyanın beklediği ve buradan alınan bilgiler ışığında kendi dünyalarını baştan kurmaları sağlanacağı bildirildi.

(H.H.A.) MERKEZ/ SILA G.

Okunma : 366
Servisler » iPhoneMobilHaber SMSGörüntülü HaberFacebookTwitterSitene Ekle

Diğer Haberler